Facebook zablokował konto “Zero Hedge”

Opublikowano: 13.03.2019 | Kategorie: Media, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1593

Nie jest jasne, dlaczego Facebook postanowił określić treści ze strony “Zero Hedge” jako spam, ponieważ platforma nie wydała jeszcze oświadczenia w tej sprawie.

„Niestety, jak zauważono powyżej, nadal nie wiemy, jakie dokładnie wydarzenie przyspieszyło tę cenzurę, a wszelkie próby uzyskania informacji zwrotnych od firmy wartej 500 miliardów dolarów pozostały bez odpowiedzi” – stwierdziła redakcja “Zero Hedge”.

W poniedziałek Facebook nagle zablokował na swojej platformie udostępnianie artykułów z “Zero Hedge”, twierdząc, że strona narusza jego standardy społeczności.

Gdy artykuł z “Zero Hedge” jest podlinkowany na “Facebooku”, zamiast wyświetlić jego treść, pojawia się komunikat mówiący: „Link, który próbowałeś odwiedzić, jest sprzeczny ze standardami naszej społeczności”.

Możliwe, że Facebook po prostu ustalił, że “Zero Hedge” musi zostać uciszony z powodu nieustannego przekazywania informacji na temat wielu problemów Facebooka, w tym naruszeń prywatności, masowego porzucania platformy przez młodsze pokolenie użytkowników, systematycznej cenzury i podejrzanej współpracy rządowej.

Ten ruch jest jednak znaczący. Nawet treści “Infowars” po zbanowaniu ich konta mogą być nadal linkowane na “Facebooku”, mimo że są zakazane przez prawie wszystkie główne platformy mediów społecznościowych, w tym “Facebooka”.

Źródło oryginalne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 14.03.2019 08:59

    A wystarczy zacząć usuwać konta samemu. Jak użytkownicy skasują 100mln kont, to eskimosiwi zmięknie rura widząc jak firma traci na wartości

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.