Facebook używał danych użytkowników do walki z konkurencją

Opublikowano: 17.04.2019 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Facebook wykorzystywał dane użytkowników do zwalczania konkurentów i pomocy partnerom, donosi NBC News, powołując się na dokumenty otrzymane do dyspozycji.

Kanał uzyskał dostęp do czterech tysięcy dokumentów „wrzuconych” do sieci, w tym wiadomości e-mail, korespondencji w czatach internetowych, prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych i zapisów wyników spotkań firmy Facebook. Podkreśla się, że za pomocą tych dokumentów można zrozumieć, w jaki sposób założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, wraz z dyrektorami i menedżerami firmy, wykorzystywali dane osobowe użytkowników sieci społecznościowych do wpływania na firmy partnerskie. Kanał telewizyjny precyzuje, że Facebook w niektórych przypadkach „nagradzał” firmę, dając jej dostęp do danych użytkowników. W innych przypadkach mógł odmówić dostępu do takich danych konkurencyjnym firmom lub konkurencyjnym aplikacjom.

Według kanału Facebook zapewnił Amazonowi dostęp do danych użytkowników, ponieważ ta firma wydawała pieniądze na reklamę na Facebooku, swoim partnerze podczas uruchamiania własnego smartfona Amazon Fire Phone. Jednocześnie Facebook omówił zamknięcie dostępu do danych użytkowników konkurującemu z portalem społecznościowym komunikatorowi, „który stał się zbyt popularny”, jednocześnie próbując ukryć swoje działania pod pozorem ochrony prywatności użytkowników.

Zgodnie z dokumentami Facebook ostatecznie zdecydował się nie sprzedawać danych bezpośrednio, ale rozesłać je do twórców aplikacji, którzy uważani byli za osobistych „przyjaciół” Zuckerberga, lub którzy wydawali pieniądze na Facebooku i dzielili się swoimi „cennymi danymi”.

Facebook z kolei zaprzecza, że dawał przywileje programistom i partnerom ze względu na ich wydatki na reklamę lub relacje z dyrektorami firmy. Podkreśla się, że Facebook nie został oskarżony o łamanie prawa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o