Facebook wskaże ci na ulicy propozycje znajomych?

Opublikowano: 09.11.2018 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2607

Facebook opatentował przerażającą nową funkcję, która wykorzystuje czujniki w twoim telefonie, aby lokalizować cię w okolicy i sugerować ci twoich przyjaciół.

Jak stwierdza patent, funkcja ta może być uruchomiona gdy “pierwszy użytkownik i drugi użytkownik zapomnieli pozyskać swoich pełnych nazwisk i danych kontaktowych”.

Opisuje nawet, że czujniki telefonu mogą wykrywać ludzi o podobnych wzorcach ruchu. “W jednym przykładzie wykorzystania nadawanie sygnału może być wzbudzone, gdy dane z co najmniej jednego żyroskopu, przyspieszeniomierza lub procesora ruchu systemu komputerowego wskażą, że system komputerowy porusza się zgodnie z podobnym wzorcem ruchu źródła sygnału drugiego systemu” – stwierdza patent.

System będzie korzystać z wielu czujników, w tym z Bluetooth i NFC, a także analizować siłę sygnału, aby dowiedzieć się kto jest w pobliżu.

Patent dalej wyjaśnia, w jaki sposób czujniki w telefonie mogą monitorować pobliskie osoby za pomocą tego samego “modułu sugestii połączenia”.

System może nawet korzystać z GPS i analizować “wzór postoju, wzór chodzenia, wzór biegania lub wzór jazdy samochodem”, aby znaleźć użytkowników.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.