„Facebook” uznał nazwę francuskiego za nieprzyzwoitą

Opublikowano: 16.04.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 714

Strona francuskiego miasta Bitche na „Facebooku”, zamknięta pod koniec marca i ponownie uruchomiona we wtorek, została trafiona przez algorytm mediów społecznościowych, który uznał jego nazwę za obraźliwą.

W języku francuskim nazwa miasta zapisana jest jako Bitche. Algorytm sieci społecznościowej wyraźnie pomylił to z obraźliwym angielskim słowem „suka”. W języku Szekspira oznacza to delikatnie mówiąc „sukę” lub „beztroską kobietę”.

„Facebook cenzuruje naszą stronę „Ville de Bitche”, ponieważ narusza zasady platformy” – napisał burmistrz Benot Kiefer.

„Facebook France” przyznał się do błędu i nieprawidłowego odczytu danych przez oprogramowanie. Automatycznie blokuje obraźliwe słowa i wyrażenia.

Incydent wystawił na próbę nerwy burmistrza miasta, który wielokrotnie postulował do „Facebooka”, aby przywrócić stronę swojego miasta.

Podczas cenzury uruchomiono bardziej neutralne konto, City Hall 57230, z podaniem kodu pocztowego francuskiego miasta Bitche, które liczy około 5 tys. mieszkańców.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o