„Facebook” uzależnił 1 na 8 użytkowników!

Opublikowano: 08.11.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1263

Aż 1 na 8 osób używających „Facebooka” jest od niego chorobliwie uzależniona. Aplikacja negatywnie wpływa na sen, pracę lub relacje osobiste użytkowników.

Z różnorodnych funkcji „Facebooka” korzysta na całym świecie nawet 2,9 mld ludzi. Ale, jak wynika z badań przeprowadzonych przez samego…Facebooka, aż 1 na 8 osób jest całkowicie uzależniona od używania aplikacji. Z ustaleń specjalnego zespołu ds. dobrego samopoczucia użytkowników, który został rozwiązany w 2019 r. wynika, że osoby uzależnione mają przez nadmierne korzystanie z aplikacji m.in. problemy ze snem, problemy w pracy, a także kłopoty z utrzymaniem relacji z ludźmi w realnym życiu. Poufne dane z raportu przygotowanego na użytek własny firmy wyciekły właśnie do mediów.

O problemach użytkowników „Facebooka” mówi się już od dawna, a badacze wskazują, że kompulsywne użytkowanie dotyczy także innych aplikacji powiązanych z Facebookiem, takich jak „WhatsAppb czy „Instagram”. Zresztą problem z ciągłym odczuwaniem presji, by odpowiadać na wiadomości i sprawdzać nowe treści na swoich smartfonach, mają także użytkownicy takich aplikacji jak „Twitter” czy „Snapchat”.

Wiadomo jest, że utworzony kilka lat temu zespół ds. dobrego samopoczucia użytkowników pracował nad zmniejszeniem stopnia uzależnienia użytkowników od aplikacji. Sugerowano między innymi zmniejszenie częstotliwości powiadomień i stworzenie narzędzi zachęcających użytkowników do robienia sobie dłuższych przerw, ale większość propozycji nie została ostatecznie wdrożona.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Gats 09.11.2021 11:05

    Dobrze ze ja nie uzywam tego po$ranego portalu. Zalecam wszystkim ktorzy nie musza korzystac z niego sluzbowo (jest duzo takich korzystaczy) zeby trzymali sie z daleka od FB.
    Normalni ludzie nie potrzebuja do komunikacji miejsca ktore pierze im mózgi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.