„Facebook” traci użytkowników i dramatycznie spada na giełdzie!

Opublikowano: 04.02.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1636

Korporacja Meta, będąca właścicielem m.in. firmy Facebooka i Meta, straciła na wartości ponad 200 miliardów dolarów, gdy cena akcji spadła o prawie 25%. Strona społecznościowa „Facebook” traci użytkowników po raz pierwszy w historii i to zapewne reakcja rynku.

Akcje Meta gwałtownie wczoraj spadały, w sumie aż o 22%, redukując 200 miliardów dolarów z hipotetycznej wyceny rynkowej wartości firmy. Stało się to w reakcji na komunikat firmy Meta, w którym ujawniono, że notuje się o 500 000 mniej codziennych logowań i spadają zyski flagowych produktów.

Dość wspomnieć, że Facebook odnotował pierwszy kwartalny spadek liczby codziennych użytkowników od 18 lat i to pomimo rebrandingu w Meta. Efekt nowości nie wystąpił. Firma będąca właścicielem „Facebooka”, „Instagrama” i „WhatsAppa”, odnotowała spadek wartości akcji po tym, gdy zgłoszono rzadki spadek zysku z czwartego kwartału ubiegłego roku.

Meta zmierza w kierunku, którym zainteresowana jest coraz mniejsza liczba osób. Coraz więcej ludzi, mimo, że nie znosi „Facebooka”, i tak utrzymuje na nim swoje konta tylko ze względu na garstkę znajomych czy zdjęć, z których nie chcą rezygnować. Można odnieść wrażenie, że mało kto już „Facebooka” lubi, a coraz mniej użytkowników go używa.

Warto też zauważyć, że w wyniku wczorajszego notowania giełdowego Mark Zuckerberg, wraz ze swoimi akcjami Meta, stracił 24 miliardy dolarów wartości netto.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.