“Facebook” stworzył narzędzia cenzury by wrócić do Chin

Opublikowano: 24.11.2016 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 532

Mark Zuckerberg, szef “Facebooka”, rozwijał relacje z przywódcami Chin, w tym prezydentem Xi Jinpingiem. Odbył również wiele wizyt do tego kraju spotykając się z kadrą kierowniczą zajmującą się internetem. Starał się nawet uczyć mandaryńskiego. Jednak wewnątrz “Facebooka”, praca dla Chin sięga znacznie głębiej.

Sieć społecznościowa po cichu opracowała oprogramowanie do cenzurowania postów z wykazu ukazujących się wiadomości wybranych ludzi w poszczególnych obszarach geograficznych. Informacje te przekazali trzej obecni i byli pracownicy “Facebooka”, którzy prosili o anonimowość, ponieważ narzędzie jest tajemnicą. Ci sami informatorzy powiedzieli, że funkcja ta została stworzona, aby pomóc “Facebookowi” dostać się do Chin, gdzie rynek społecznościowy został zablokowany. Zuckerberg wspierał i bronił tych działań, dodali.

“Facebook” już wcześniej ograniczył treści w innych krajach, takich jak Pakistan, Rosja i Turcja, zgodnie z typową praktyką amerykańskich firm internetowych, które na ogół działają zgodnie z wnioskami rządów do blokowania pewnych treści po tym jak zostały opublikowane. Dla przykładu w okresie od lipca 2015 do grudnia 2015 roku “Facebook” zablokował około 55 000 treści w około 20 krajach. Jednak nowa funkcja idzie o krok dalej, zapobiegając pojawianiu się tekstów w Chinach w pierwszej kolejności.

“Facebook” nie zamierza likwidować samych postów. Zamiast tego, oferują oprogramowanie umożliwiające osobie trzeciej – w tym przypadku najprawdopodobniej chińskim partnerom – monitorowanie popularnych historii i tematów, które rozpowszechniają się wraz z tym, jak użytkownicy udostępniają je w całej sieci społecznej. W takim wypadku partner “Facebooka” będzie miał pełną kontrolę, aby zdecydować, czy te treści powinny pokazać się w kanałach innych użytkowników.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.