Facebook stosuje radykalną optymalizację podatkową

Opublikowano: 10.10.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1681

Brytyjski dziennik „The Sun” informuje, że największe internetowe medium społecznościowe, a więc Facebook należący do Marka Zuckerberga, stosuje agresywną optymalizację podatkową i unika płacenia danin należnych budżetowi Wielkiej Brytanii.

Serwis zaliczył więc w ubiegłym roku przychody na poziomie 1,2 miliarda funtów, ale do brytyjskiej skarbówki trafiło jedynie 7,4 miliona funtów, dlatego też politycy domagają się zdecydowanej walki z podobnymi praktykami.

Wspomniana gazeta poinformowała, że początkowo firma miała zapłacić nieco więcej, bo 15,8 mln funtów, lecz ostatecznie udało jej się obniżyć tę kwotę o ponad połowę. Stało się to możliwe dzięki odliczeniu tych udziałów w firmie, które częściowo otrzymali pracownicy.Tym samym wpłacony przez Facebooka podatek wyniósł dokładnie 7,4 miliona funtów, czyli jedynie 0,62 proc. przychodów internetowego giganta w Wielkiej Brytanii, gdzie posiada on swoją największą bazę inżynierską poza Stanami Zjednoczonymi.

Brytyjscy politycy domagają się z tego powodu bardziej zdecydowanych działań, mających na celu prowadzenie ostrzejszej walki z unikaniem opodatkowania przez międzynarodowe korporacje. Konieczne będzie więc przede wszystkim wzmocnienie brytyjskiego urzędu skarbowego, aby dzięki dysponowaniu większymi funduszami był on w stanie przeciwstawić się wielkim przedsiębiorstwom nagminnie oszukującym fiskusa i tamtejsze społeczeństwo.

Na podstawie: TheSun.co.uk
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o