„Facebook” pozwoli nienawidzić Putina i rosyjskich wojsk

Opublikowano: 12.03.2022 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1474

W kontekście inwazji na Ukrainę firma Meta pozwoli użytkownikom „Facebooka” i „Instagrama” w niektórych krajach wzywać do przemocy wobec Rosjan i rosyjskich żołnierzy ma to być tymczasowa zmiana w polityce dotyczącej mowy nienawiści.

»Facebook« tymczasowo zezwala również na posty wzywające do śmierci prezydenta Rosji Władimira Putina lub prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, wynika z wewnętrznych e‑maili rozesłanych do moderatorów treści do których dotarł Reuters.

„W wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę tymczasowo uwzględniliśmy formy ekspresji politycznej, które normalnie naruszałyby nasze zasady, takie jak przemoc, taka jak »śmierć rosyjskim najeźdźcom«. Wciąż nie dopuścimy do wiarygodnych wezwań do przemocy wobec rosyjskich cywilów” – powiedział rzecznik Meta w oświadczeniu.

Wezwania do śmierci liderów będą dozwolone, chyba że będą zawierać inne cele lub dwa wskaźniki wiarygodności, takie jak lokalizacja lub metoda, jak stwierdza jeden z e‑maili.

Powołując się na doniesienia Reutera, ambasada Rosji w Stanach Zjednoczonych zażądała od Waszyngtonu zaprzestania „ekstremistycznych działań” Meta.

„Użytkownicy »Facebooka« i »Instagrama« nie dali właścicielom tych platform prawa do określania kryteriów prawdy i szczucia narodów przeciwko sobie” – stwierdza ambasada na Twitterze w komunikacie udostępnionym również przez biuro w Indiach.

Jak wynika z jednego e‑maila, tymczasowe zmiany polityki dotyczące wezwań do przemocy wobec rosyjskich żołnierzy dotyczą Armenii, Azerbejdżanu, Estonii, Gruzji, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji i Ukrainy.

Treść e‑maili wskazuje również, że Meta pozwala obecnie na pochwałę batalionu Azow, co zwykle jest zabronione, zostało po raz pierwszy zgłoszone przez „The Intercept”.

Rzecznik Meta powiedział wcześniej, że firma „na razie robi mały wyjątek dla postów chwalących »prawicowy batalion Azow« ściśle w kontekście obrony Ukrainy lub jako część Gwardii Narodowej Ukrainy”.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Decyzja Mety ma drugie dno. 4 marca wieczorem rosyjski Roskomnadzor (nadzór medialny w Rosji) poinformował, że zablokuje dostęp do „Facebooka” w Rosji w odpowiedzi na ograniczenia w dostępie do rosyjskich mediów na Zachodzie.


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hashi 12.03.2022 09:09

    Czyli wychwalanie nazistowskiej armii Hitlera jest dopuszczalne jeśli pomaga interesom syjonu.

  2. Adalb 12.03.2022 15:41

    Tak wyglada moralność i gołąbek pokoju w wydaniu FB . Wyjątek w głoszeniu faszystowskich haseł i mowy nienawiści w demokracjach : PiS-landu, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii , czyli po prostu szczucie na inny naród , sąsiadujący z tymi potęgami , militarnymi i gospodarczymi. Nie jest to nic innego tylko podżeganie do wojny światowej, Canada daleko wiec nie ma obaw .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.