Facebook pomoże akcjom szczepień poprzez zaostrzenie cenzury

Opublikowano: 11.02.2021 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1571

W poniedziałek Facebook ogłosił całą serię działań, obejmujących też Instagram, które mają wzmocnić kampanie szczepionkowe. Odtąd platforma będzie systematycznie usuwać treści, które mogą stawiać szczepionki w nieprzychylnym świetle. Konta osobiste i grupowe będą likwidowane w razie recydywy. Wiadomo już, których tematów lepiej nie poruszać.

Nowe algorytmy cenzury Facebooka celują odtąd w trzy rodzaje twierdzeń, które dyrekcja uważa za fałszywe. Pierwsze to utrzymywanie bądź sugerowanie, jakoby koronawirus był dziełem człowieka, a nie przyrody. Drugie to podważanie sensu kolektywnego noszenia maseczek, a trzecie – oskarżanie szczepionek o toksyczność lub brak bezpieczeństwa. Facebook od początku pandemii walczy z niepożądanymi treściami: pochwalił się, że między marcem a październikiem zeszłego roku opatrzył ostrzeżeniami 167 milionów postów.

Platforma od początku roku zaostrzyła cenzurę polityczną, skierowaną głównie przeciw trumpistom w Ameryce, ale i ośrodkom lewicowym na świecie. Lista zakazanych tematów sanitarnych obejmuje kwestie nie zawsze rozstrzygnięte naukowo, jak pochodzenie wirusa. Co najmniej dwie Nagrody Nobla i niejeden ośrodek naukowy twierdzą, że jest on dziełem inżynierii genetycznej, podczas gdy komisja śledcza Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zasadzie wykluczyła laboratorium w Wuhan jako źródło wirusa.

Facebook podkreśla, że nie ma zamiaru jedynie cenzurować: zaoferował przestrzeń reklamową wartą 100 milionów euro dla władz sanitarnych i stowarzyszeń promujących szczepienia przeciw koronawirusowi. Dyrekcja uznaje to za bardzo potrzebne w czasach niepewności. Komisja WHO wróciła z Wuhan z samymi właściwie hipotezami. W Europie wątpliwości na temat skuteczności obecnych szczepionek wobec nowych mutacji wirusa zostały częściowo potwierdzone, lecz to nie powinno podważać potrzeby szczepień.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Admin WM 11.02.2021 12:18

  Wygląda na to, że lada chwila nas zbanują. Płakać nie będę. Facebookowiczów zapraszam na alternatywną platformę Minds:
  https://www.minds.com/WolneMedia/

 2. woma123 12.02.2021 01:30

  HI

  A ja nigdy nie miałem konta na FB, i bardzo się z tego cieszę. Poza tym rezygnije z Whatsapp i przechodzę na Signal oraz Telegram. “Pejsiasty” na mnie nie zarobi i nie będzie mi narzucał co dobre a co złe. Jak było w piosence z czasów mojej młodości:

  “przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał,
  wrogów poszukam sobie sam,
  dlaczego k..wa m..ć ktoś bez przerwy
  poucza ktoś w co wierzyć mam!”

  Nie będzie mnie FB terroryzował. I co że nas (mówię tu o WM, bo identyfikuję się z tym portalem) FB zbanuje! A niech się w d..pe pocałują ze swoim portalem dla bezmyślnych twórców nic niewartych informacji.

  DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.