Facebook nie dba o bezpieczeństwo haseł użytkowników Instagrama?

Opublikowano: 20.04.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 331

Facebook znów ujawnił hasła użytkowników Instagrama, przechowując je na serwerach firmy w postaci niezaszyfrowanej, poinformowała firma na swoim blogu, aktualizując stary post, w którym serwis społecznościowy przyznał się do błędów w obsłudze danych użytkowników.

Według naszych szacunków ucierpiały miliony użytkowników Instagrama. Dowiedzieliśmy się, że te hasła nie zostały użyte do zaszkodzenia ich właścicielom – zapewniła sieć społecznościowa.

Facebook obiecał powiadomić użytkowników o tym, co się stało.

Pierwszy raz o niebezpiecznej obsłudze przez firmę haseł poinformowano w marcu 2019 roku, kiedy Facebook przyznał, że pracownicy firmy mieli dostęp do haseł zapisanych w formie zwykłego tekstu od co najmniej 2012 roku, kiedy Facebook przejął Instagram. W marcu przedstawiciel sieci społecznościowej powiedział, że mowa o danych dziesiątek tysięcy użytkowników Instagrama i dziesiątkach milionów innych użytkowników Facebooka.

Firma przyznała również, że „niechcący” zebrała hasła użytkowników z poczty elektronicznej. Facebook zapewnił, że otrzymane informacje zostały wykorzystane tylko w celu poprawy ogłoszeń reklamowych i rekomendacji dotyczących dodawania nowych przyjaciół.

Facebook wykorzystywał dane użytkowników do zwalczania konkurentów i pomocy partnerom, donosi NBC News, powołując się na dokumenty otrzymane do dyspozycji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.