„Facebook” i „Twitter” blokują nacjonalistów

Opublikowano: 03.11.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 661

Polskie portale społecznościowe “Facebook” i “Twitter” przez ostatni tydzień usunęły profile Ruchu Narodowego, ONR oraz Młodzieży Wszechpolskiej. Interwencje zapowiedzieli już wiceminister sprawiedliwości oraz minister cyfryzacji.

Patryk Jaki w programie “Sygnały dnia” w programie 1 Polskiego Radia zapowiedział, że zbada okoliczności, w jakich z sieci społecznościowych zniknęły profile promujące nacjonalistyczne wartości. Administracja Facebooka oraz Twittera doszła do wniosku, że narodowcy szerzą mowę nienawiści, a na to w Internecie miejsca być nie może.

“To woła o pomstę do nieba” — powiedział Patryk Jaki. “Nie ma zgody na cenzurę. Będziemy analizować pod kątem prawnym, co możemy zrobić ws. blokowania na “Facebooku” profili związanych z ruchami narodowymi” — zapowiedział, kiedy zapytano go o to, czy prokuratura powinna zająć się tą sprawą.

Środowiska prawicowe od kilku dni podnoszą prawdziwe larum. Na 5 listopada zapowiedziały protest pod siedzibą polskiego “Facebooka”.

Za zablokowaną Młodzieżą Wszechpolską, ONR-em oraz Ruchem Narodowym i organizatorami Marszu Niepodległości ujęli się prawicowi publicyści m.in. Rafał Ziemkiewicz, a także Telewizja Republika, która ubolewa nad tym, że strony takie, jak np. “Nie wstydzę się Stalina”, nie naruszają standardów społeczności “Facebooka” i nie zostały zdjęte z portalu.

Patryk Jaki podziela te wątpliwości: “Tylko jedną stronę sporu politycznego się szykanuje, a drugie mogą nawet najbardziej wulgarne swobodnie działać. Tutaj ewidentnie coś nie tak jest z wolnością i demokracją. Mogą być tam (na “Facebooku”) strony, które obrażają Kościół katolicki, wulgarne, nawiązujące do ideologii komunistycznej, natomiast nie może być polskich haseł patriotycznych? Coś tutaj jest nie w porządku i na to absolutnie nie można się zgodzić.”

Nacjonaliści poskarżyli się na swój los również Annie Strężyńskiej, minister cyfryzacji. Ta obiecała się za nimi wstawić: “W sprawie fb działam tak jak uważam za stosowne i uzasadnione, w granicach prawa i moich kompet., żeby rozwiązać problem a nie rozpalać go” — napisała na “Twitterze”.

W obronie pokrzywdzonych narodowców jak widać występują już organa państwowe.

Autorstwo: Julia Baranowska
Zdjęcie: Simon (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.