Facebook chce naszych danych od banków

Opublikowano: 08.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 792

Przedstawiciele największej na świecie sieci społecznościowej rozmawiali z kluczowymi bankami o możliwości wyciągnięcia od nich danych ich klientów.

“Washington Post” ujawnił, że w ciągu ostatniego roku Facebook zwracał się do czterech wielkich banków: JP Morgan Chase, Citigroup, Wells Fargo i U.S. Bancorp z prośbą o udostępnienie szczegółowych informacji o ich klientach, m.in. o saldach kont bieżących i transakcjach kartami płatniczymi.

Zdaniem osób powiązanych ze sprawą Facebook chciał użyć tych danych do rozszerzenia usług handlowych i finansowych oferowanych za pośrednictwem swojego portalu i aplikacji Messenger. Miałoby to spowodować odwrócenie tendencji osłabienia aktywności użytkowników. w zamian gigant z Kalifornii oferował bankom możliwość napędzania im klientów.

Finansjera nie wygląda jednak na zainteresowaną ofertą Facebooka – prawdopodobnie z obaw o ewentualne straty wizerunkowe. Klienci na całym świecie stają się coraz bardziej wyczuleni na punkcie swoich danych wrażliwych, zwłaszcza, jeżeli są one w posiadaniu instytucji komercyjnych. Źródła waszyngtońskiej gazety twierdzą, że jeden z podmiotów, do których zwrócił się FB, już odrzucił ofertę współpracy. Prawdopodobnie chodzi o JP Morgan, który oficjalnie zdystansował się od pomysłu “wymiany” danych swoich klientów w zamian za korzyści handlowe, uzasadniając to względami ochrony prywatności.

Citygroup z kolei wysłał oświadczenie do Agence France Presse “Regularnie podejmujemy rozmowy z potencjalnymi partnerami handlowymi, ale we wszystkim co robimy, ochrona bezpieczeństwa i prywatności danych naszych klientów i zapewnienie im prawa decyzji jest dla nas wartością nadrzędną”.

FB następująco wyjaśniał ideę przedsięwzięcia, które chciał realizować uzyskując informacje o klientach banków: “Pomysł polega na tym, że porozumiewanie się z bankiem za pomocą komunikatora może być łatwiejsze niż czekanie na połączenie telefoniczne”.

Sprawę ujawniono w czasie, kiedy toczy się w sumie kilka postępowań zmierzających do wyjaśnienia skandalu wokół współpracy Facebooka z brytyjską firmą Cambridge Analytica, która uzyskała od medium Marka Zuckerberga dane 87 mln użytkowników, a następnie wykorzystała je w kampanii wyborczej Donalda Trumpa w 2015 r.

Autorstwo: PJ
Na podstawie: WSJ.com, SecurityWeek.com
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.