„Facebook” cenzuruje Serwis Solidarnościowy „Borduna”

Opublikowano: 20.02.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1266

Po ponad 10 latach istnienia w sieci internetowej Serwisu Solidarnościowego “Borduna” poświęconego prawom i sytuacji rdzennych mieszkańców obu Ameryk, „Facebook” zablokował możliwość umieszczania linków z tej strony na swoich łamach.

Przy próbie udostępnienia linku na tym portalu społecznościowym z Serwisu Solidarnościowego Borduna wyświetlają się następujące komunikaty: „Nie można udostępnić posta, ponieważ ten link narusza nasze Standardy społeczności” i „Jeżeli uważasz, że nie jest to sprzeczne z naszymi Standardami społeczności, powiadom nas o tym”.

Chociaż Serwis Solidarnościowy „Borduna” przez ostatnią dekadę zgromadził na swych łamach wiele krytycznych artykułów i wiadomości dotyczących działalności oraz wpływu różnych gabinetów rządowych, przedsiębiorstw, banków i instytucji na ziemie oraz dobrostan rdzennej ludności Ameryki, to trudno konstatować na ten moment, że trafienie tej strony na „czarną listę” „Facebooka” jest efektem jakiegoś złośliwego lub prewencyjnego zgłoszenia jej przez podmioty lub osoby trzecie.

Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z kiepsko zaprojektowanym i niedoskonałym algorytmem, który na podstawie pewnych przesłanek wyselekcjonował i poddał cenzurze tę konkretną stronę. Bez względu czy był to nadgorliwy człowiek, czy niedoskonały algorytm, odpowiedzialność za ten stan spoczywa na zespole „Facebooka”.

Serwis Solidarnościowy „Borduna” powstał w grudniu 2009 roku jako strona informacyjna i aktywistyczna poświęcona prawom i sytuacji Rdzennych Mieszkańców obu Ameryk, od Alaski po Ziemię Ognistą. Na jej łamach publikowane były między innymi artykuły i wiadomości ukazujące się wcześniej premierowo na WolneMedia.net. Serwis Solidarnościowy Borduna – chociaż w ostatnich miesiącach nie był aktualizowany – będzie nadal funkcjonował i w przyszłości ukażą się na nim nowe treści, lecz w dobie dominacji portali społecznościowych, wydźwięk samej „Borduny” zwłaszcza w zakresie pozyskania nowych czytelników na własnej platformie, będzie trudniejszy.

Autorstwo: Damian Żuchowski
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.