Facebook blokuje wpisy o nagłych zgonach zaszczepionych

Opublikowano: 28.08.2022 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2179

Facebook ukrył wpisy z hashtagiem #diedsuddenly (ang. “zmarł nagle”), ponieważ twierdzi, że niektóre z tych postów naruszają standardy społeczności. Gdy użytkownicy wyszukują ten hashtag, nie są wyświetlane żadne wyniki, a Facebook wyświetla komunikat informujący, że wyniki są ukryte.

Facebook nie precyzuje, które zasady te posty miały naruszyć. Internauci używają tego hashtagu do dzielenia się wiadomościami o osobach, które nagle zmarły. Większość autorów zauważa, że ​​​​ci, którzy zmarli, byli w pełni “zaszczepieni na COVID-19” i sugerują możliwy związek jednego z drugim.

Blokada prawdopodobnie ma związek z tym, iż Facebook zakazuje twierdzeń, że “szczepionki są toksyczne, niebezpieczne lub powodują autyzm” i ogranicza rozpowszechnianie “szokujących historii”. Jednym z przykładów takich historii na Facebooku jest “Uncovered: Zobacz 632 doniesienia osób, które zmarły w ciągu tygodnia od otrzymania nowej szczepionki przeciw COVID-19”.

Zablokowanie tego hashtagu jest najnowszym z wielu przykładów cenzurowania treści na Facebooku, które są krytyczne lub wywołują pytania. Facebook masowo cenzurował również treści podważające sens zakrywania twarzy, oraz sugestie, że “koronawirus pochodzi z laboratorium”. Ta polityka cenzury została nagle odwrócona po tym, jak administracja Bidena ogłosiła, że będzie “badać pochodzenie COVID”.

Facebook nie tylko masowo cenzuruje treści, które sprzeciwiają się lub kwestionują wytyczne rządowe i narrację medialną na temat COVID-19, ale także współpracował z CDC wspieraną przez firmę Pfizer w celu zwiększenia “przyjmowania szczepionek”. Utrzymywał bliskie relacje z amerykańskimi agencjami federalnymi w zakresie przesyłania wiadomości na ten temat.

Gigant technologiczny wcześniej używał blokowania hashtagów, np. #SaveTheChildren.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: “Reclaim the net”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. pikpok 28.08.2022 09:53

  Czy lemingi pobiegną po kolejną dawkę?
  Czy potraktują nas CLADE? https://www.bibula.com/?p=135850

 2. andi170 28.08.2022 14:56

  Bacebuk to portal dla naiwniaków,przechwałców i o niskim poczuciu wartości.

 3. Irfy 28.08.2022 16:22

  Oczywiście że blokuje, bo te preparaty to bardzo gruba afera. Na ich zakup rządy na całym świecie wydały nawet nie setki miliardów, ale pewnie z bilion dolarów. Gigantyczny przepływ pieniędzy z podatków do kieszeni prywatnych firm farmaceutycznych. Ile by za te pieniądze można zbudować szpitali, przychodni albo nawet tanich komunalnych mieszkań, żeby młodzi nie wpadali w spiralę zadłużenia?

  Jednak rządy wolały przeznaczyć te środki na nieudany eksperyment medyczny. Oraz na jego propagowanie i stworzenie aparatu represji o nazwie “paszporty covidove”. Już tylko to jest jednym z większych, jeśli nie największym globalnym skandalem. Tylko że to dopiero początek. Gdyż preparaty nie działają. To znaczy nie są szczepionkami, tylko jakimiś pokracznymi suplementami diety. Być może i to udałoby się jakość zamieść pod dywan.

  Ale gdyby publicznie wyszła na jaw skala szkodliwości tych substancji, to zagrożeniu ulega cały system światowej władzy. Nie jakiś tam mityczny “światowy rząd”, tylko wszystkie rządy krajowe razem wzięte. Ludzie przestaliby im ufać, może też przyjrzeliby się przepływom pieniężnym od firm farmaceutycznych do polityków… Dlatego FB stosuje bardzo brutalną cenzurę, co samo w sobie jest sygnałem, że skala “nagłych przypadków” musi być naprawdę duża. Co zresztą widać i tak. Jeśli poczytać zagraniczną prasę, pełno jest tam wiadomości o zgonach młodych sportowców, piosenkarzy czy celebrytów, którzy stanowili przecież “szczepionkową” forpocztę. Tyle że nie każdy ma taką możliwość, na przykład z powodu bariery językowej.

 4. Jefferson 28.08.2022 23:31

  Pozbyłem się pejsbuka i jest mi w życiu lżej. Na prawdę da się bez tego bagna żyć. Polecam!

 5. MrMruczek 29.08.2022 08:21

  Nigdy nawet nie przyszło mi do głowy logowanie się na FB. Dla mnie to jeden wielki śmietnik informacyjny i ludzkie zoo, ale ja nie o tym, lecz o globalnej akcji szczepień.

  Oczywistym jest, że siła nacisku wielomilionowego budżetem lobby BF jest przeogromna. Niczym nieograniczany PR zapewnił upaństwowienie dystrybucji szczepionek oraz bezkarność korporacjom BF.

  Szprycowanie ludzi ma wielowymiarowe skutki zarówno zamierzone jak i niezamierzone. Do najbardziej niepokojących należą: przyspieszenie transferu bogactwa z dołu piramidy na jej wierzchołek, znaczące ograniczenie swobód obywatelskich i zwiększenie nadzorczej i represyjnej roli państwa, depopulacja poprzez zmniejszenie potencjału płodności kobiet i mężczyzn, osłabienie odporności ludzi na infekcje – zwiększona częstotliwość zachorowań u zaszczepionych, niemal dwukrotny wzrost śmiertelności zaszczepionych względem niezaszczepionych.

  Są też pozytywy z punktu widzenia populacji i planety. Selekcja homo sapiens pod względem określonych cech wolicjonalnych, redukcja liczebności zmniejszy populacyjną presję na środowisko, co wprawdzie nie zatrzyma wymierania, ale odrobinę przedłuży agonię życia planetarnego. Może kilku gatunkom da to wystarczający czas na przystosowanie?

 6. Foxi 10.10.2022 15:05

  Początki Facebooka zbiegają siew czasie z kontrowersyjnym programem wojskowym LifeLog, który został zamknięty w lutym 2004 roku i w tym samym miesiącu 2004 powstał Facebook. Program wojskowy LifeLog został opracowany przez DARPA, a jego celem było tworzenie dziennika całego życia każdej osoby – zbioru najbardziej osobistych informacji, który miał zawierać w sobie wszystko co robiła ta osoba.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.