Facebook blokował film o hitlerowskim obozie dla dzieci

Opublikowano: 23.01.2021 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1202

Kornelia Zaborska z łódzkiego oddziału IPN poinformowała, ze „Facebook” zablokował możliwość blokowania za granicą filmu dokumentalnego o hitlerowskim obozie dla dzieci w Łodzi, uznając go za obraz o charakterze politycznym. Po jakimś czasie Facebook odblokował obraz.

Film dokumentalny „Obóz na Przemysłowej – Poznaj nasz strach!” opowiada o hitlerowskim obozie dla dzieci w Łodzi, tzw. Małym Oświęcimiu. To obóz znajdujący się w łódzkim getcie, do którego nieletni więźniowie trafiali m.in. za drobne kradzieże, handel, jazdę tramwajami bez biletu czy żebranie. Funkcjonował od końca 1942 roku, panowały w nim bardzo ciężkie warunki, przebywające tam dzieci wykonywały prace na potrzeby obozu i wojska. Na więźniach przeprowadzano także badania rasowe, w wyniku których niektóre dzieci były poddawane germanizacji i trafiały do Niemiec.

„Film dokumentalny zamieszczony na portalu społecznościowym Facebook, przedstawia historię niemieckiego obozu dla polskich dzieci znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi (…), do którego trafiło ok. 3 tys. dzieci. Film w żadnym wypadku nie ma charakteru politycznego. IPN oddział w Łodzi prezentuje wyłącznie fakty na temat obozu” – poinformowała Kornelia Zaborska w komunikacie, w którym informowała o zablokowaniu przez Facebooka możliwości promocji filmu za granicą. „Uznanie przez portal Facebook, iż film ma charakter polityczny, powoduje całkowitą blokadę jego promocji w krajach za granicą” – poinformowała Zaborska.

Wieczorem sytuacja uległa zmianie – Facebook odblokował możliwość promowania filmu. Jak poinformowała Zaborska, stało się tak dzięki zaangażowaniu mediów, które opisały sprawę. „Taka sytuacja rzadko się zdarza, gdy chodzi o kampanie uznane przez Facebooka za polityczne” – oświadczyła przedstawicielka łódzkiego oddziału IPN.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o