Facebook badał jak manipulować ludźmi w celu zaszczepienia

Opublikowano: 10.03.2022 | Kategorie: Media, Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2139

Sojusz na rzecz zdrowia Alliance for Advancing Health Online (AAHO) utworzony przez Facebooka w czerwcu 2021 r. sfinansował badania nad „najlepszym wykorzystaniem nauk behawioralnych, mediów społecznościowych i platform cyfrowych do budowania zaufania do szczepionek i dostępu do nich”.

Członkowie grupy kierowanej przez Facebook obejmują Światową Organizację Zdrowia, gigant farmaceutyczny Merck i Fundację CDC, która jest ramieniem fundraisingowym Centers for Disease Control and Prevention i ma partnerów korporacyjnych, do których należą Pfizer i inni światowi giganci w produkcji szczepionek.

W e‑mailu wysłanym w czerwcu zeszłego roku do pracowników Białego Domu ogłaszającym utworzenie sojuszu, Facebook opisał go jako inicjatywę „zwiększenia zaufania do szczepień za pośrednictwem mediów społecznościowych”, zauważając, że w ramach grupy utworzono „fundusz zaufania do szczepionek” w celu finansowania kampanii na rzecz zmniejszenia wahania względem szczepień.

W wiadomości e‑mail opisano fundusz jako wieloletnią inicjatywę o wartości 40 milionów dolarów. Według Facebooka Facebook i Merck wniosły po 20 milionów dolarów.

E‑mail z czerwca 2021 r. został uzyskany przez konserwatywną grupę Information Consent Action Network (ICAN) w ramach kampanii mającej na celu pokazanie, w jaki sposób Facebook współpracował z rządem federalnym, aby ukryć przed opinią publiczną skuteczność alternatywnych metod leczenia.

Adwokat ICAN, Aaron Siri, powiedział The Epoch Times: „Stwarza to niebezpieczny precedens, gdy media społecznościowe niosą przesłanie rządu, jednocześnie tłumiąc wiadomości, które są sprzeczne z tym, co rząd próbuje promować”.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: TheEpochTimes.com
Źródło: Goniec.net

1

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.