Ewakuacja 3000 australijskich wielbłądów w Libii

Opublikowano: 23.02.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1000

Importowane wielbłądy ewakuowane ze stolicy Libii po podpaleniu portu. Trzy tysiące wielbłądów sprowadzonych z Australii wyprowadzono ze stolicy Libii, Trypolisu, podczas nocnej ewakuacji po tym, jak port, do którego przybyły, znalazł się pod ostrzałem artyleryjskim.

Wielbłądy opuściły port w Trypolisie krótko po północy w środę i zostały przepędzone drogą, prowadzącą na zachód do miasta Zawiya, oddalonego o około 45 km. Zwierzęta dotarły tam w czwartek rano, według relacji lokalnego kupca. Ten sam kupiec dodał również, że lokalna grupa zbrojna ukradła 125 wielbłądów, gdy banda pojawiła się na przedmieściach Trypolisu w Janzour.

Reporter Reutera widział około dwadzieścia stad wielbłądów, ustawionych w rzędy, gdy opuszczały Trypolis. Niektóre wielbłądy próbowały szukać pożywienia wzdłuż drogi. Siły bezpieczeństwa tymczasowo zamknęły drogę, by pozwolić im przejść.

Kupiec powiedział, że inny biznesmen z Zawiya kupił wielbłądy po tym, jak usłyszał, że są tanio sprzedawane w Australii. Wielbłądy są często importowane z Sudanu do Libii wraz z kozami, a mięso wielbłądów jest powszechnie spożywane.

Port Trypolisu, który znajduje się blisko centrum miasta, został ostrzelany we wtorek przez siły lojalne wobec dowódcy z wschodniej Libii – Khalify Haftara, który od ponad dziesięciu miesięcy prowadzi ofensywę, aby zdobyć Trypolis. Walczy z siłami uznanymi na arenie międzynarodowej, czyli z legalnym rządem z siedzibą w Trypolisie.

Stolica Libii była miejscem kilku rund walki od czasu obalenia byłego władcy Muammara Kaddafiego w powstaniu wspieranym przez NATO w 2011 roku. Konflikt spowodował gwałtowny spadek poziomu życia w kraju bogatego w ropę, w tym przerwy w dostawie prądu i niedobory paliwa.

Wielbłądy normalnie byłyby przewożone ciężarówkami do Zawiya, ale żadne nie były dostępne, więc właściciel postanowił zmusić je do wędrówki z obawy, że port zostanie ponownie ostrzelany. Podczas gdy wielbłądy były przepędzane wzdłuż drogi, niektórzy obserwatorzy wyśmiewali się z rządu, mówiąc, że sprowadza wielbłądy jako zastępczą formę transportu z powodu braku benzyny.

Libijczycy uratowali co najmniej 3 tys. wielbłądów, które na początku roku skazano na zagładę przez przywódców Aborygenów w prowincjach Pitjantjatyara, Yankunityatyara i Ngaanyatzharra – Aguanga w Australii Południowej. Według australijskiego rządu dzikie zwierzęta, opróżniające zasoby wody i emitujące gazy cieplarniane, powodują znaczne szkody dla lokalnych mieszkańców.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.