Ewakuacja 30 000 osób po wybuch wulkanu w Peru

Opublikowano: 22.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 349

Po tym gdy dwa dni temu doszło do gwałtownej erupcji wulkanu Ubinas w Peru, ogłoszono stan wyjątkowy na obszarach przylegających do tego żywiołu. W sumie aż 30 tysięcy osób musiało zostać ewakuowanych ze swych domów.

https://www.youtube.com/watch?v=OPjEqY9pXa0

Najwięcej problemów stwarzają opady popiołu. Dotarły one nawet do pobliskiej Boliwii. Według peruwiańskich mediów, popiołem przykryte jest 617 szkół i 20 ośrodków medycznych w południowym regionie kraju. Oznacza to, że obszar oddziaływania musi być bardzo duży.

Wulkan Ubinas rozpoczął swą aktywność w zeszły czwartek i wyemitował wtedy kolumnę popiołu wraz z dużą zawartością toksycznych gazów, o wysokości aż 5 km. Potem dryfowała ona w kierunku zachodnim.

Peruwiański Instytut Geofizyczny – IGP – wystosował ostrzeżenia dla wulkanu Ubinas, ogłaszając poziom pomarańczowy zagrożenia. Oznacza to, że spodziewane są kolejne gwałtowne erupcje i jeszcze więcej emisji popiołu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o