Europejski kryzys zadłużenia 2023-2024

Opublikowano: 18.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 919

Europejski Bank Centralny ogłosił, że planuje stworzyć nowe narzędzie do walki z ryzykiem fragmentacji strefy euro, co jest nowym terminem na rozbieżności istniejące pomiędzy państwami członkowskimi. Przyjmują tę taktykę z obawy przed nowym europejskim kryzysem zadłużenia, który jest nieunikniony.

Od samego początku, gdy Komisji Europejskiej powierzono zaprojektowanie euro, przyszli na konferencję w Londynie w 1997 roku, ostrzegano ich, że obietnice, że wszyscy będą płacić taką samą stopę procentową tylko dlatego, że stworzą jedną walutę, były całkowitą fantazją. Ostrzegano ponadto, że doprowadzi to do upadku euro, jeśli nie całej UE, ponieważ porównywano euro do długu federalnego USA, ale brak konsolidacji długów UE oznacza, że ​​rzeczywisty wynik byłby taki, jak USA na poziomie stanowym. Wspólna waluta nie oznacza, że ​​każdy stan ma w USA takie same stopy procentowe i byłaby to ostateczna reakcja wolnych rynków. Jesteśmy teraz w dwudziestym czwartym roku istnienia euro i jego próby przetrwania, ponieważ sytuacja będzie się stabilizowała dopiero po 2024 roku.

Po nadzwyczajnym posiedzeniu EBC decyzja, aby zająć się nierównymi kosztami kredytu, dla wielu europejskich rządów była niespodzianką. EBC wydało oświadczenie: „Odkąd stopniowy proces normalizacji polityki został zainicjowany w grudniu 2021 r., Rada Prezesów zobowiązała się przeciwdziałać ryzyku ponownej fragmentacji”. „Pandemia pozostawiła trwałe słabości w gospodarce strefy euro, które w rzeczywistości przyczyniają się do nierównomiernej transmisji normalizacji naszej polityki pieniężnej w różnych jurysdykcjach”.

Komentarze starają się wyjaśnić niedawny wzrost rentowności obligacji w ciągu ostatniego tygodnia, ponieważ kapitał zaczyna przeczuwać coś złego. EBC zasugerował, że zbliża się do bardziej agresywnego zaostrzenia polityki, ale nadal nie przedstawił żadnych nowych środków, które wspierałyby rosnące obciążenie zadłużeniem.

Źródło zagraniczne: ArmstrongEconomics.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.