Europejska mapa raka – Polacy umieraj!

Opublikowano: 30.11.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2012

Europejska mapa raka, a dokładniej mapa obrazująca umieralność na nowotwory w poszczególnych krajach Europy, została zaprezentowana przez Eurostat – Europejski Urząd Statystyczny. Przykre dla nas informacje są takie, że pod tym względem Polska niestety znajduje się w niechlubnej, ścisłej czołówce tego zestawienia.

W zamieszczonej na „Twitterze” infografice Eurostat zobrazował ilości osób umierających na raka na 100 000 mieszkańców w całej Europie. Już na pierwszy rzut oka widać, że różnica między wschodem a zachodem Europy jest olbrzymia.

Niestety w tym zestawieniu Polska i inne państwa wschodniej Europy nie mają się czym pochwalić i wypadają bardzo źle. Według badań NIK i WHO w Polsce rośnie liczba zachorowań na raka, a sama śmiertelność jest zatrważająco wysoka. Każdego roku na nowotwór umiera w Polsce ok. 100 tys. osób. Według szacunków do 2025 r. rak będzie najczęstszą przyczyną zgonów Polaków.

Dlaczego zachód Europy może pochwalić się statystycznie niższą umieralnością na raka? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka.

Po pierwsze chodzi o szybkość i dostępność do diagnostyki raka na wczesnym etapie jego rozwoju. W raporcie NIK z 2018 roku pt.: „Dostępność i efekty leczenia nowotworów” dowiadujemy się, że: „Duże znaczenie ma wczesne wykrycie choroby nowotworowej. NIK w 2017 r. wykazała, że odsetek pacjentów, którzy przeżyli co najmniej trzy lata, od pierwszego rozpoznania nowotworu, w przypadku osób z chorobą wykrytą podczas badań przesiewowych, był o ponad 20 punktów procentowych wyższy, niż w przypadku pozostałych pacjentów, którzy nie uczestniczyli w takich badaniach”. Polacy wciąż wolą przyjmować strategię „lepiej nie wiedzieć” niż być świadomym swojej choroby i podjąć z nią walkę.

Po drugie chodzi o dostępność i skuteczność leczenia onkologicznego. Podczas gdy w Polsce NFZ na wszystkie choroby i leki wydaje kilkanaście miliardów euro rocznie, na Zachodzie taką sumę przeznacza się tylko dla pacjentów onkologicznych. Poza tym u nas pacjentowi nie daje się możliwości wyboru – albo chemioterapia i naświetlania, albo nic i pożegnaj się z życiem.

Onkolodzy są sceptycznie nastawieni do alternatywnych metod leczenia nowotworów. Kiedy słyszą o wlewach dożylnych z witaminy C, z kpiną i pogardą odsyłają pacjenta do domu. A ten potem rozpoczyna terapię na własną rękę lub szuka pomocy wśród ośrodków poza granicami kraju, w bardziej cywilizowanych i otwartych na naturę państwach.

I w końcu fakt większej umieralności na nowotwory we wschodniej Europie wiąże się z dostępem do produktów gorszej jakości, szczególnie jedzenia i kosmetyków, które zatruwają nasze organizmy.

Źródło: OdkrywamyZakryte.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 30.11.2019 12:47

    Co za bzdury , w polsce ludzie umieraja na raka bo karmi sie jak swinie sol ktora powina trafic na jezdnie zima trafia do chleba ktory jesz, wszystkie wyroby ktore zjadasz sa pastewne sa gorszej jakosci niz te na zachodzie, oszczedza sie na wszystkim by zarobic w polskiej prowincji, normy sa przekroczone 3x na chemicalia w zywnosci tylko w polsce a tylko kup tester i sprawdz to ,to ci powiedza ze wynik prawidlowy mozna uzyskac tylko w laboratorium przez nich oplaconym.
    To tak jak by zmiezyc temperature termometrem i lekarz powie ci ze wynik niewazny bo prawde tylko w klinice mozna ujrzec.
    W polsce mamy doczynienia z ekspansja zagranicznych podmiotow na rynek spozywczy ktory jest przez nich zawladniety, sa to olbrzymie pieniadze a dzieki ukladom moga przez twozenie specjalnej pastewnej rakotworczej zywnosci dla polakow zaoszczedzic na produkcji i zarobic jeszcze wiecej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.