Europa wiedzie światowy prym w oszustwach

Jest jedna z dziedzin globalnej gospodarki, w której zdominowana przez Brukselę Europa wydaje się być bardziej skuteczna niż w innych dziedzinach: oszustwa biznesowe.

Europejskie wydanie „Raportu nt. zawodowych oszustw i nadużyć”, opublikowane w ubiegłym miesiącu przez Stowarzyszenie Biegłych ACFE, koncentruje się na 157 przypadkach nadużyć zawodowych w Europie, ujętych w globalnym badaniu tej organizacji.

Badanie obejmuje okres styczeń 2008 – grudzień 2009. ACFE jest największą na świecie organizacją zajmującą się zwalczaniem nadużyć finansowych, jak również wiodącym organizatorem szkoleń i edukacji w tym zakresie. Posiada filie w różnych częściach świata i zrzesza ponad 55 000 członków.

Raport ten pokazuje, że pomimo zalewu biznesem i regulacjami finansowymi, które wypływają ciągle z Brukseli, państwa członkowskie UE dominują na pierwszych pięciu miejscach w tabeli pokazującej gdzie odnotowano większość oszustw w Europie.

Na szczycie tabeli nadużyć jest W Brytania, z 28 przypadkami. Czy to rezultat lepszego nadzoru? Prawdopodobnie nie, gdyż większość badanych nadużyć wyszła na jaw w wyniku informacji wewnętrznych przekazanych organom władzy:

1. Wielka Brytania – 28 przypadków

2. Niemcy – 19 przypadków

3. Rosja – 18 przypadków (kraj spoza UE)

4. Holandia – 14 przypadków

5. Belgia i Polska – po 9 przypadków każde.

Podsumowanie badań:

– ocenia się, że w Europie typowa organizacja traci 5% dochodów z powodu nadużyć,

– średnia strata spowodowana 157 przypadkami europejskich nadużyć wynosiła 420 780 euro (jest istotnie wyższa od średniej straty w innych regionach),

– oszustwa zawodowe trwały przez 18 miesięcy przed ich wykryciem,

– większość powszechnych rodzajów oszustw stanowi sprzeniewierzenie aktywów, występujące w 78% wszystkich spraw. Nieuczciwe sprawozdania finansowe były odpowiedzialne za największą średnią stratę w naszym badaniu (16 410 420 euro), choć była to mała próbka tylko 10 przypadków.

– oszustwa zawodowe były o wiele bardziej wykrywane przez powiadomienie, niż przez jakikolwiek inny sposób. Okazało się, że 40% wszystkich oszustw wykryto przez powiadomienie, podczas gdy audyt wewnętrzny (17% przypadków) oraz inspekcja zarządzania (16% przypadków) uplasowały się na drugiej i trzeciej pozycji.

Opracowanie: de Garay
Tłumaczenie: Ola Gordon
Źródło oryginalne: www.degaray.com
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi