Europa po stronie USA, chce nowej umowy nuklearnej z Iranem

Opublikowano: 26.09.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Kilka lat temu, Iran zgodził się po długich negocjacjach podpisać umowę, która ogranicza program nuklearny i poddaje ją pod kontrolę Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Jednak Stany Zjednoczone postanowiły ją zerwać i chcą teraz zmusić Iran do podpisania nowej, bardzo niekorzystnej umowy. Amerykanie właśnie zdobyli w tej kwestii poparcie krajów europejskich.

W 2018 roku, USA zerwały umowę nuklearną, przywróciły wszystkie sankcje i regularnie nakładają kolejne, a jednocześnie domagają się, aby pozostałe strony również odeszły od tego „niekorzystnego” porozumienia. Niemcy, Francja i Wielka Brytania były dotychczas temu przeciwne, a nawet współpracowały z Iranem i pomagały mu omijać amerykańskie sankcje.

Sytuacja zmieniła się wraz z niedawnym atakiem dronów na saudyjskie rafinerie. USA przekonane są, że za tamtymi nalotami stoi Iran. Niespodziewanie premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, stwierdził, że Iran jest winny i nie ma innego wyjaśnienia, a ponadto zaproponował nowe porozumienie nuklearne i uznał, że poprzednia umowa była „zła”.

Co więcej, władze Niemiec i Francji poparły rozpoczęcie negocjacji nad nową umową. Iran oczywiście nie zgadza się na to, gdyż Zachód nie tylko chce mieć pełną kontrolę nad programem nuklearnym, ale chce też zablokować program rakiet balistycznych, a także zabronić temu państwu angażować się politycznie i militarnie głównie w Syrii, Iraku i Jemenie.

Stany Zjednoczone najprawdopodobniej będą starały się zmusić Iran do wynegocjowania nowej umowy. Na Bliskim Wschodzie stale rośnie obecność sił USA, a na Iran nakładane są kolejne sankcje. Co więcej, Sekretarz Stanu Mike Pompeo zapowiedział w Arabii Saudyjskiej, że powstanie nowa międzynarodowa koalicja, która miałaby zapewnić bezpieczeństwo przed kolejnymi atakami. Nie można jednak wykluczyć, że koalicja powstanie z myślą o ataku na Iran.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
franek
Użytkownik
franek

Tyle są warte umowy podpisywane z USA.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ