Domagają się ograniczenia stosowania pestycydów

Opublikowano: 18.02.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 267

Z powodu szerokiego i czasami niewłaściwego stosowania pestycydów w ostatnich latach, zginęło w Estonii 30% rodzin pszczelich. Straty pszczelarzy szacowane są na 3 miliony euro rocznie – podaje ERR.EE.

Stowarzyszenie pszczelarzy zaapelowało do władz o podjęcie konkretnych kroków w celu ochrony branży. Estońscy hodowcy uważają, że w kraju powinno zakazać się bezzasadnego stosowania środków ochrony roślin na szeroka skalę.

Domagają się również dopłat i dodatkowych świadczeń, z których korzystają rolnicy. Estońskie Ministerstwo Rolnictwa zapowiedziało konsultacje w tej sprawie.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o