Estonia obawia się wymazania z mapy przez strategię NATO

Opublikowano: 24.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 704

Estońska premier Kaja Kallas otwarcie skrytykowała plany Sojuszu Północnoatlantyckiego dotyczące obrony jej kraju. Według niej doprowadziłyby one tak naprawdę do wymazania Estonii z mapy świata, w tym do zniszczenia jej stolicy. Plany NATO mają zresztą nie podobać się także zagranicznym żołnierzom stacjonującym w Estonii.

W ostatnich dniach głośno było o naruszaniu przestrzeni powietrznej Estonii przez samoloty Federacji Rosyjskiej. Poza tym Rosjanie mieli przeprowadzić symulację rakietową skierowaną w swojego niewielkiego sąsiada. Z drugiej strony Estończycy nie są jednak przekonani do planów NATO dotyczących potencjalnej obrony ich ojczyzny.

Szefowa estońskiego rządu uważa, że obecna strategia Sojuszu Północnoatlantyckiego jest przestarzała. Doprowadziłaby więc do zniszczenia nie tylko Estonii, ale także Litwy i Łotwy. Z mapy wymazane zostałyby zwłaszcza historia i dziedzictwo kulturowe państw bałtyckich.

NATO przewiduje bowiem w swojej strategii obronnej zniszczenie Estonii, Litwy i Łotwy po dokonaniu ataku przez Rosję. Dopiero po 180 dniach państwa zachodnie miałyby natomiast doprowadzić do ich wyzwolenia.

Kallas twierdzi, że rozmawiała na ten temat również z żołnierzami z Wielkiej Brytanii, którzy stacjonują obecnie w Estonii. Plany NATO miałyby oznaczać dla nich całkowite zmiecenie z powierzchni ziemi, dlatego nieszczególnie podoba im się idea umierania w obcym państwie.

Na podstawie: Postimees.ee, Onet.pl
Źródło: Autonom.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Rgga34 24.06.2022 11:57

    Mięso armatnie w pierwszym szeregu stoi.
    Od Estonii po Rumunię.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.