Erytrejczycy starli się na ulicach Hagi

Opublikowano: 18.02.2024 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1729

W holenderskiej Hadze w sobotę wieczorem doszło do zamieszek pomiędzy grupami Erytrejczyków. Uczestnikami rozruchów byli zwolennicy oraz przeciwnicy dyktatury erytrejskiego prezydenta Isajasa Afewerki. Według oficjalnych danych podczas interwencji rannych zostało czterech policjantów, obrzuconych cegłami i atakowanych kijami.

Część erytrejskiej emigracji zorganizowała w centrum konferencyjnym w Hadze spotkanie, które oficjalnie zostało zarejestrowane jako impreza sylwestrowa. W rzeczywistości spotkali się w nim zwolennicy Afewerki, rządzącego krajem nieprzerwanie od 1993 roku.

Pod budynkiem zgromadzili się natomiast uzbrojeni w kije i kamienie przeciwnicy rządów erytrejskiego Ludowego Frontu na rzecz Demokracji i Sprawiedliwości. Władze Hagi w związku z doniesieniami o napiętej sytuacji wysłały siły policyjne, które zostały zaatakowane przez członków opozycyjnej Brygady Nhamedu.

W starciach rannych zostało czterech policjantów. Jeszcze w sobotę przed północą ogłoszono powstanie specjalnego zespołu prokuratorskiego, mającego dokładnie zbadać zamieszki w celu wytypowania osób odpowiedzialnych za atakowanie funkcjonariuszy i niszczenie mienia.

To nie pierwszy przypadek, gdy w Holandii doszło do konfrontacji między zwaśnionymi grupami imigrantów z Erytrei. Co więcej, do podobnych wydarzeń dochodziło także w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Szwecji. We wrześniu ubiegłego roku w niemieckim Stuttgarcie przy okazji starć Erytrejczyków rannych zostało 24 funkcjonariuszy.

Na podstawie: NOS.nl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.