Erdoğan wzywa Turków w UE do posiadania piątki dzieci

Opublikowano: 19.03.2017 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 254

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdoğan zaostrza swoją retorykę wobec państw Unii Europejskiej. Wpierw oskarżył je o rozpoczęcie krucjaty przeciwko islamowi, natomiast teraz wezwał Turków mieszkających w państwach europejskich, aby mieli oni co najmniej pięcioro dzieci, dzięki czemu staną się oni przyszłością Europy.

Prezydent Turcji przebywał w piątek z wizytą w mieście Eskişehir w północno-zachodniej części kraju, gdzie pojawił się na wiecu optującym za poparciem dla zmian w ustawie zasadniczej mających stworzyć w Turcji system prezydencki. Erdoğan w jego trakcie wezwał Turków mieszkających w państwach europejskich, aby zamiast trójki dzieci (turecka średnia przypadająca na rodzinę) mieli ich co najmniej pięcioro, bo wówczas staną się przyszłością Europy.

Zdaniem głowy państwa tureckiego, jego rodacy będący również obywatelami państw europejskich powinni przeprowadzać się do lepszych dzielnic, posyłać swoje dzieci do lepszych szkół, zakładać więcej firm oraz jeździć lepszymi samochodami. To będzie bowiem najlepsza odpowiedź na „wulgarność, antagonizm i niesprawiedliwość”, które mają być obecnie stosowane przez Europejczyków w stosunku do tureckiej społeczności w państwach zachodnich.

Jednocześnie Erdoğan zaostrza swoją retorykę wobec ugrupowań opozycyjnych, krytykujących proponowane zmiany w tureckiej ustawie zasadniczej. Turecki prezydent podczas tego samego wiecu stwierdził, że lewicowa Republikańska Partia Ludowa (CHP), próbując przekonywać Turków do głosowania przeciwko nowelizacji konstytucji w kwietniowym referendum, opowiada się po stronie ugrupowań terrorystycznych kwestionujących możliwość wprowadzenia nowego systemu.

Dzień wcześniej Erdoğan oskarżył zachodnie państwa europejskie o rozpoczęcie „wojny krzyżowej przeciwko islamowi”, ponieważ Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał zakaz noszenia chust w pracy przez muzułmanki za zgodny z prawem unijnym, o ile podobne obostrzenia w sprawie symboli religijnych i światopoglądowych dotyczą wszystkich pracowników przedsiębiorstwa posiadającego regulacje w tej kwestii.

Kampania wymierzona w państwa europejskie została rozpoczęta przez rządzących Turcją po ostatnich wydarzeniach w Niemczech i Holandii, gdzie miejscowe władze zdecydowały się na zakazanie wieców z udziałem przedstawicieli tureckiego rządu.

Na podstawie: Hurriyetdailynews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
brzeszczot
Użytkownik
brzeszczot

Niech skupi się na zestrzeliwaniu sowieckich samolotów(latających trumien,złomów)bo tym pomaga Europie ale w kwestie migracyjne niech ten głąb się nie miesza bo już dość swoich ziomków-barbarzyńców wysłał do UE.

george
Użytkownik
george

Czas wprowadzić prawo jak w Chinach czyli po jednym dziecku na rodzine :D

do@brzeszczot
On nie jest głąbem tylko europejscy politycy którzy ich do eu wpuszczają. A jeszcze większymi ludzie co na nich głosują.