Epoka pary wkracza do… kosmosu

Opublikowano: 16.01.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3455

Naukowcy z Uniwersytetu Centralnej Florydy uważają, że opracowana dawno temu technologia może zrewolucjonizować misje kosmiczne. We współpracy z prywatna firmą Honeybee Robotics, specjalizującą się w technologii kosmicznej i wydobywczej, zbudowano prototyp statku kosmicznego z napędem parowym.

Konstruktorzy twierdzą, że ich wynalazek pozwoli wykonywać loty kosmiczne z jednego ciała niebieskiego do drugiego, a misja nie będzie ograniczona czasowo. Zakłada się, że na asteroidach, księżycach i planetach może znajdować się woda. Naukowcy chcą wykorzystać ją jako paliwo.

Zespół zaprojektował i zbudował statek kosmiczny wielkości mikrofalówki o nazwie WINE (World Is Not Enough). Urządzenie zostało już przetestowane w warunkach symulujących powierzchnię asteroidy i wykazano, że statek kosmiczny potrafi wydobyć z gleby wodę, przekształcić ją w paliwo i unieść się nad powierzchnią z pomocą małych silników, napędzanych parą.

Naukowcy uważają, że ich wynalazek mógłby wylądować na dowolnym obiekcie kosmicznym, cechującym się obecnością wody i niskiej grawitacji. Phil Metzger, planetolog z Uniwersytetu Centralnej Florydy powiedział, że taki statek kosmiczny mógłby eksplorować kosmos praktycznie bez końca.

Prace nad tą technologią trwają od trzech lat. Agencja NASA wykazuje zainteresowanie tym rozwiązaniem, dlatego pomogła sfinansować wstępne badania. Zespół naukowców poszukuje teraz nowych partnerów, którzy pomogą wynieść statek kosmiczny WINE z laboratorium i wysłać go w kosmos.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: LiveScience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Collega 16.01.2019 23:56

    Nie wiem czy niska grawitacja i woda idą ze sobą nomen omen w parze, ale co ja tam wiem.

  2. KubaD. 17.01.2019 12:21

    @Collega. Widocznie nie za wiele skoro inwestują w to pieniądze.

  3. Collega 17.01.2019 17:05

    Zapomniałeśś dodać: pieniądze podatników, które się nie zwrócą chyba że w postaci… kolejnych pieniędzy podatników.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.