Emerytury są tak niskie, że trzeba dorabiać

Opublikowano: 17.02.2020 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1260

Jaka wynika z oficjalnych danych GUS w Polsce blisko 425 tys. kobiet po 60. roku życia jest aktywna zawodowo – pomimo tego, że osiągnęły odpowiedni wiek nie chcą otrzymywać “głodowych emerytur” i nadal pracują.

W Polsce obniżono próg wiekowy, w którym kobiety mogą przechodzić na emeryturę – obecnie wynosi on 60 lat. Mogą one zatem wcześniej, niż mężczyźni, zakończyć swoją aktywność zawodową, lecz niestety wiąże się to z oczywistym faktem niższych emerytur. Jak wynika z najnowszych, oficjalnych danych GUS`u (dotycząc one roku 2018 roku) część kobiet decyduje się w tym wieku na przejście na emeryturę, jednak część pracuje nadal.

Na otrzymywanie (według opracowania GUS) średnio 2323 złotych brutto decyduje się większość przedstawicielek płci pięknej – konkretnie jest to aż 92 proc. Dodajmy, że wysokość ich świadczeń jest niższa o świadczeń mężczyzn o około 20%. Z kolei blisko 425 tys. kobiet po sześćdziesiątce nadal pracuje. Według prognoz specjalistów portalu “Money.pl” z roku na rok liczba takich przypadków będzie się już tylko zwiększać…

Dodajmy w tym miejscu, że około 266 tys. kobiet decyduje się na zaprzestanie pracy z powodu kwestii zdrowotnych – odsetek takich przypadków sięga 5,5 proc.

Niestety, hasło “wesołe jest życie” staruszka nie ma zastosowania w Polsce. Jak wynika z ankiet przeprowadzonych przez GUS seniorzy znacznie częściej, niż osoby młodsze, pozostające aktywne zawodowo oceniają swoją sytuację. 12% osób starszych oceniało swoją sytuacją jako raczej złą lub złą, a 55% – jako przeciętną.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. LichoNiespi 17.02.2020 13:41

  Idom wybory w Maju 2020. Glosujcie ma PIs a bedziecie mieli to samo co obecnie a prawdopodobnie jeszcze gorzej. Glosujcie na PIS. To obecnie najwieksza liczaca sie partia polityczna ktora poprzez zaklamania i oszustwa w depopulacji narodu polskiego majac na celu doprowadzic i to 2020-2021 to powstania Polin.

 2. Flibusta 17.02.2020 13:41

  Ludzie (nie tylko kobiety), którzy pomimo wieku emerytalnego nadal pracują, robią to w nadziei otrzymywania wypłat zdecydowanie wyższych niż emerytura. Bo choćby pracowały nawet 10 lat dłużej (do 70-tki na przykład) to i tak ich emerytura nie będzie wiele wyższa. No chyba że emerytura będzie wyższa o 1000 albo więcej złotych co jest mało prawdopodobne hi…hi…

 3. Flibusta 17.02.2020 13:50

  Co to jest za emerytura -1300 złotych??? Dla kogo to ma być? I na ile dni w miesiącu ma wystarczyć? Kobiety żyją dłużej więc emerytura męża nie jest żadnym zabezpieczeniem. I dlaczego większość rządów europejskich (bo może nie wszystkie hi..hi..) prowadzi politykę niskich dochodów dla pracujących rzesz ludzi??? Przecież wyższy dochód jest natychmiast opodatkowany w sposób zniechęcający do większego wysiłku (jak w Anglii) a w Polsce karę otrzymuje od administracji państwowej Pracodawca, tak żeby nie był chętny do zapłacenia pracownikom więcej, co zresztą szczegółowo omawiał pan Konrad Daniel na Podziemnej TV. Wniosek dla mnie jest oczywisty. Pracujący mają być biedni i już! A politykę niskich wynagrodzeń prowadzą wszystkie rządy polskie po 1990 roku niezależnie od deklarowanej orientacji lewej lub prawej. I dla mnie jest to koniec pyskówek politycznych i brak ich znaczenia dla sprawy polskiej. Howg!

 4. Waldo 17.02.2020 19:00

  W 100% masz rację. Za mało by żyć za dużo by umrzeć. Nie ważne kto rządzi,wszystko w myśl zasady Dziel i rządź (divide et impera) jest to zasada podboju i podporządkowywania sobie ludów poprzez ciągłe wzniecanie wewnętrznych konfliktów na podbitych terenach. Polska jest takim terenem i rządzą tu od początku lat 90 tych wszyscy (Niemcy Rosjanie Amerykanie Izraelczycy) ale nigdy Polacy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.