Emerytowany wenezuelski generał oddał się Amerykanom

Opublikowano: 29.03.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1116

Emerytowany wenezuelski generał Cliver Alcalá Cordones, który od dwóch lat mieszka w Kolumbii, oddał się w ręce pracowników amerykańskiej agencji antynarkotykowej DEA – poinformowała gazeta „Tiempo”, powołując się na anonimowe źródła.

Wcześniej pojawiła się wiadomość, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarżył prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro oraz 14 byłych i obecnych wenezuelskich urzędników o pomoc Rewolucyjnym Siłom Zbrojnym Kolumbii (FARC) w dostawach narkotyków do USA.

Ponadto Departament Stanu poinformował o wyznaczeniu nagrody za informacje, które doprowadziłyby do aresztowania i/lub skazania obywateli Wenezueli, wobec których Departament Sprawiedliwości wydał akty oskarżenia. W szczególności chodziło o Cliver Alcalá Cordones, emerytowanego generała. „Alcalá poddał się w Barranquilli, skąd o godzinie 16:30 czasu lokalnego w piątek wyleciał na pokładzie samolotu DEA do Stanów Zjednoczonych” – poinformowała gazeta, powołując się na anonimowe źródła.

Kolumbijskie władze zezwoliły, aby Alcalá opuścił kraj, pomimo zawieszenia międzynarodowego ruchu lotniczego wprowadzonego w ramach walki z koronawirusem.

Gazeta pisze, że Alcalá był zaskoczony, gdy dowiedział się o zarzutach, bo – jak sam twierdzi – „planował przewrót wojskowy przeciwko Nicolasowi Maduro przy użyciu broni, którą skonfiskowała policja w drodze z Barranquilli do Santa Maríi”.

Wcześniej generał twierdził, że skonfiskowana broń należała do niego i została przekazana opozycjonistom związanym z Juanem Guaidó w celu przeprowadzenia operacji przeciwko Maduro. „Nawet Guaidó nie wiedział o operacji, miał tylko znać cel, bo wszystkie operacje zakończyły się niepowodzeniem z powodu wycieków z tego skorumpowanego środowiska wenezuelskiej polityki, (nie wiedział – red.) ani prezydent (Kolumbii – red.) Duque, ani agencje wywiadowcze, zostali bezpośrednio przeze mnie poinformowane 48 godzin temu, ale było już za późno” – powiedział w czwartek Alcalá, jak przekazało W Radio.

Cliver Alcalá Cordones współpracował z byłym prezydentem Wenezueli Hugo Chavezem podczas zamachu stanu w lutym 1992 roku, ale przebywa na wygnaniu – jak sam twierdzi – z powodu nieporozumień z Maduro.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o