Emerytowany wenezuelski generał oddał się Amerykanom

Opublikowano: 29.03.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 710

Emerytowany wenezuelski generał Cliver Alcalá Cordones, który od dwóch lat mieszka w Kolumbii, oddał się w ręce pracowników amerykańskiej agencji antynarkotykowej DEA – poinformowała gazeta „Tiempo”, powołując się na anonimowe źródła.

Wcześniej pojawiła się wiadomość, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarżył prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro oraz 14 byłych i obecnych wenezuelskich urzędników o pomoc Rewolucyjnym Siłom Zbrojnym Kolumbii (FARC) w dostawach narkotyków do USA.

Ponadto Departament Stanu poinformował o wyznaczeniu nagrody za informacje, które doprowadziłyby do aresztowania i/lub skazania obywateli Wenezueli, wobec których Departament Sprawiedliwości wydał akty oskarżenia. W szczególności chodziło o Cliver Alcalá Cordones, emerytowanego generała. „Alcalá poddał się w Barranquilli, skąd o godzinie 16:30 czasu lokalnego w piątek wyleciał na pokładzie samolotu DEA do Stanów Zjednoczonych” – poinformowała gazeta, powołując się na anonimowe źródła.

Kolumbijskie władze zezwoliły, aby Alcalá opuścił kraj, pomimo zawieszenia międzynarodowego ruchu lotniczego wprowadzonego w ramach walki z koronawirusem.

Gazeta pisze, że Alcalá był zaskoczony, gdy dowiedział się o zarzutach, bo – jak sam twierdzi – „planował przewrót wojskowy przeciwko Nicolasowi Maduro przy użyciu broni, którą skonfiskowała policja w drodze z Barranquilli do Santa Maríi”.

Wcześniej generał twierdził, że skonfiskowana broń należała do niego i została przekazana opozycjonistom związanym z Juanem Guaidó w celu przeprowadzenia operacji przeciwko Maduro. „Nawet Guaidó nie wiedział o operacji, miał tylko znać cel, bo wszystkie operacje zakończyły się niepowodzeniem z powodu wycieków z tego skorumpowanego środowiska wenezuelskiej polityki, (nie wiedział – red.) ani prezydent (Kolumbii – red.) Duque, ani agencje wywiadowcze, zostali bezpośrednio przeze mnie poinformowane 48 godzin temu, ale było już za późno” – powiedział w czwartek Alcalá, jak przekazało W Radio.

Cliver Alcalá Cordones współpracował z byłym prezydentem Wenezueli Hugo Chavezem podczas zamachu stanu w lutym 1992 roku, ale przebywa na wygnaniu – jak sam twierdzi – z powodu nieporozumień z Maduro.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.