Elon Musk zaprezentował słoneczne dachówki

Opublikowano: 31.10.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 751

Elon Musk wdraża niezwykłe innowacje. Podczas niedawnej prezentacji w Los Angeles, właściciel Tesla Motors i SpaceX przedstawił tzw. słoneczne dachówki. Są to dobrze zamaskowane panele słoneczne, które z powodzeniem mogą zastąpić typowe dachówki ceramiczne.

Ogniwa fotowoltaiczne łatwo rzucają się w oczy a gdy zostaną źle zainstalowane, potrafią mocno zaniżyć estetykę budynku. Lecz nowe materiały, zaprezentowane przez Elona Muska sprawiają, że z powodzeniem możemy przekształcić cały dach w jedno wielkie ogniwo słoneczne.

Niezwykłe dachówki spełniają dwie funkcje – zastępują tradycyjne płytki i gromadzą energię słoneczną. Dachówki słoneczne są bardziej wytrzymałe, tańsze i łatwiejsze w montażu, a co równie ważne, nie psują estetyki budynku. Wyglądem przypominają dobre, eleganckie płytki, które dodatkowo zabezpieczone są hartowanym szkłem, odpornym na wysokie temperatury i uderzenia. Przechodnie będą widzieć z ulicy tylko dachówki, które w rzeczywistości posiadają drugie, ukryte na swój sposób zastosowanie.

Energię słoneczną można gromadzić całymi dniami i jest to bardzo korzystne, gdy w garażu posiadamy samochód elektryczny. Skoro mówimy o magazynowaniu energii – Elon Musk przedstawił również Powerwall 2, tj. nowszą, ulepszoną wersję akumulatora o pojemności 14 kWh, którego cena wynosi 5,5 tysiąca dolarów.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Tesla.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. emigrant001 31.10.2016 12:08

    Najważniejszy element innowacji to cena. Jeśli będzie kosmiczna to nikt jej nie kupi.

  2. niewolnik 31.10.2016 16:55

    To USA tam się drukuje tyle pieniędzy ile potrzeba. Reszta świata za to zapłaci.

  3. MasaKalambura 31.10.2016 19:46

    To nie jest takie proste. Na naszej szerokości geograficznej, kiedy zimą Słońce wychodzi między 22 a 40 st ponad horyzont i przy tym świeci krótko, a mrozy bywają mocne, taka alternatywa pozyskiwania energii będzie niewystarczająca. Powinna być wspomagana siłą wiatru (na przykład przydomowe wiatraki pionowe), energią geotermalną (pompy ciepła) i jeszcze jednym zwykłym piecem spalinowym tak na wszelki wypadek. Przy użytkowaniu oszczędnym możliwe jest zupełne odseparowanie się od dostaw energii z zewnątrz. Ale przy nieoszczędnym trybie życia…

    I wszystko pod warunkiem wybudowania superszczelnych energetycznie budynków, z rekuperatorem na wentylacji włącznie.

  4. emigrant001 31.10.2016 21:08

    Lepszym rozwiązaniem wydaje się słoneczna blacha falista. Tańsza w produkcji i montażu ale panel nigdy nie będzie tańszy od blachy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.