Zarząd Twittera zgodził się na jego sprzedaż Elonowi Muskowi

Opublikowano: 26.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1890

Można już oficjalnie powiedzieć, ze Elon Musk przejął w 100 procentach udziały Twittera. Prezes zarządu Bret Taylor oraz prezes Parag Agrawa; potwierdzili wcześniejsze informacje medialne.

Od czasu zakupu przez Elona Muska 9,2 proc. akcji Twittera stało się jasne, że właściciel m.in. Tesli i SpaceX będzie dążył do przejęcia większości udziałów. Ostatecznie Musk postawił sprawę na ostrzu noża i złożył propozycję przejęcia wszystkich akcji spółki. Wcześniej odrzucił miejsce w radzie dyrektorów, gdyż to zablokowało by mu możliwość przejęcie serwisu społecznościowego.

Zarówno prezes zarządu Bret Taylor oraz prezes Twittera Parag Grawal potwierdzili wcześniejsze doniesienia Bloomberga i ujawnili, że doszli do porozumienia z Elonem Muskiem.

„Firma Twitter, Inc. (NYSE: TWTR) ogłosiła dzisiaj, że zawarła ostateczną umowę, która ma zostać przejęta przez podmiot w całości należący do Elona Muska, za 54,20 dolarów za akcję w gotówce w transakcji o wartości około 44 mld dolarów. Po zakończeniu transakcji Twitter stanie się spółką prywatną” – czytamy w ogłoszeniu medialnym.

Zgodnie z warunkami umowy, akcjonariusze Twittera otrzymają 54,20 dolarów w gotówce za każdą posiadaną przez nich akcję zwykłą Twittera po zamknięciu proponowanej transakcji. Cena zakupu stanowi 38% premię w stosunku do ceny zamknięcia akcji Twittera z dnia 1 kwietnia 2022 r., czyli ostatniego dnia handlowego przed ujawnieniem przez Muska swoich około 9% udziałów w Twitterze.

Sprawę przejęcia Twittera przez Muska skomentował prezes zarządu Bret Taylor, który potwierdził że zarząd doszedł do porozumienia z najbogatszym człowiekiem na świecie.

„Zarząd Twittera przeprowadził przemyślany i kompleksowy proces oceny propozycji Elona z celowym skupieniem się na wartości, pewności i finansowaniu. Proponowana transakcja zapewni znaczną premię pieniężną i wierzymy w to to najlepsza droga dla akcjonariuszy Twittera” – powiedział Taylor.

Z kolei dyrektor generalny Parag Agrawal podkreślił jakie znaczenie ma Twitter na kształtowanie świata. „Twitter ma cel i znaczenie, które mają wpływ na cały świat. Głęboko dumny z naszych zespołów i zainspirowany pracą, która nigdy nie była ważniejsza” – zaznaczył Agrawal.

Główny bohater sensacyjnej i jednej z największych transakcji w świecie biznesu Elon Musk podkreślił, że jego celem jest zapewnienie wolności słowa, która stanowi podstawę demokracji. Zapowiedział również proces wprowadzania nowych funkcji, aby zapewnić serwisowi dalszy rozwój. Jednym z jego głównych celów jest także walka z uciążliwymi botami spamerskimi.

„Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem miejskim, na którym debatuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości” – zapewnił Musk. „Chcę również, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek, wzbogacając produkt o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako open source w celu zwiększenia zaufania, pokonując boty spamowe i uwierzytelniając wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społeczności użytkowników, aby go odblokować” – podkreślił nowy i całościowy właściciel Twittera.

Transakcja, która została jednogłośnie zatwierdzona przez Radę Dyrektorów Twittera, ma zostać zamknięta w 2022 r., pod warunkiem uzyskania zgody akcjonariuszy Twittera, otrzymania stosownych zgód regulacyjnych oraz spełnienia innych zwyczajowych warunków zamknięcia.

Pan Musk zabezpieczył 25,5 mld dolarów w pełni zaangażowanego finansowania dłużnego i kredytu marżowego oraz zapewnia około 21,0 mld dolarów zaangażowania kapitałowego. Nie ma warunków finansowania do zamknięcia transakcji.

Więcej informacji na temat wszystkich warunków zawartych w ostatecznej umowie transakcyjnej można znaleźć w raporcie bieżącym Twittera na formularzu 8-K, który zostanie złożony w związku z transakcją. Wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 r. Twitter planuje opublikować wyniki za pierwszy kwartał roku obrotowego 2022 przed otwarciem rynku 28 kwietnia 2022 r. W związku z ogłoszoną dzisiaj transakcją w toku, Twitter nie zorganizuje odpowiedniej telekonferencji.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com, MediaNarodowe.com, Prnewswire.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. agama 26.04.2022 13:48

  WM powinny w takim razie założyć konto na TW i przetestować deklarowaną wolnościowość serwisu

 2. Rafik4891 26.04.2022 14:45

  Szybko zweryfikujemy wolnosc slowa . Poczekamy zobaczymy. Sam jestem ciekaw

 3. Admin WM 26.04.2022 19:48

  @agama

  WM mają konto na Twitterze, ale po ok. 200 subskrybentach stanęło w miejscu i porzuciłem tę platformę. Tak działają ich algorytmy, że trzeba być aktywnym w społeczności by mieć z tego korzyść (np. komentować wpisy innych użytkowników). Szkoda czasu… Więcej korzyści przynosi Telegram. Zastanawiam się nad Signalem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.