Elon Musk może podarować 6 mld USD na walkę z głodem

Opublikowano: 03.11.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1666

Elon Musk zainteresował się propozycją urzędnika ONZ, który twierdził, że 6 miliardów dolarów darowizny od jednego z najbogatszych ludzi na świecie może pomóc w powstrzymaniu głodu na świecie. Miliarder postawił przy tym jeden istotny warunek.

W niedzielę Musk powiedział, że gdyby organizacja World Food Program dokładnie opisała, w jaki sposób darowizna w wysokości 6 miliardów dolarów zostałaby wykorzystana do rozwiązania problemu głodu na świecie, sprzedałby akcje Tesli i natychmiast przelał pieniądze. W kolejnym tweecie Musk dodał, że plan ONZ musi obejmować „księgowość open source, aby opinia publiczna dokładnie widziała, jak wydawane są fundusze”. Była to reakcja na zeszłotygodniowy wywiad, jakiego udzielił David Beasley, dyrektor Światowego Programu Żywnościowego (WFP) ONZ.

Powiedział on wówczas, że nadszedł czas, aby ultrabogaci pomogli 42 milionom ludzi, którzy umrą bez ich pomocy i pomogli zakończyć głód na świecie. Beasley wspomniał z imienia Elona Muska i CEO Amazona Jeffa Bezosa, dwóch najbogatszych ludzi na świecie. Dr. Eli David (jeden z twórców firmy Deep Instinct) zauważył na „Twitterze”, że łączny budżet organizacji to ponad 8 miliardów dolarów, co jednak nie pozwoliło jej dotąd zakończyć głodu na świecie. Dopiero wtedy Musk podał swoje warunki.

Beasley nie czekał długo z odpowiedzią. Mężczyzna tłumaczył, że nagłówek CNN był „niedokładny”, a kwota 6 miliardów dolarów nie rozwiąże problemu głodu na świecie. Twierdził on natomiast, że „zapobiegnie globalnej niestabilności politycznej, masowej migracji i uratuje przy tym 42 miliony ludzi na krawędzi głodu”. Urzędnik nalegał na spotkanie z Muskiem i wyjaśnienie mu osobiście szczegółów potencjalnej współpracy, lecz bogacz nalega, aby wszelkie dane były ogólnodostępne.

Gdyby Musk faktycznie przelał tak dużą kwotę, byłaby to jedna z największych darowizn ostatnich lat. Biorąc pod uwagę wypowiedzi Muska, obawia się ona zapewne, że jego pieniądze zostałyby pochłonięte przez ONZ-owską biurokrację i nie pomogłyby ludziom „na krawędzi głodu”. Nie sposób ocenić, czy Musk zdecyduje się na spotkanie z Beasleyem. Urzędnik nie odniósł się dotąd do żądań miliardera, co sugeruje, że WFP może mieć coś do ukrycia.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 03.11.2021 20:18

    Zaszczepić głodnych i bezrobotnych jak umrą zniknie głód i bezrobocie.
    Genialny plan.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.