Eljon – przywódca biblijnych bogów

Opublikowano: 24.03.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1358

Kim jest Eljon? Biblia wymienia wielu bogów określanych jako Elohim. Poznajemy nawet ich imiona: Kemosz, Milkom, Dagon, Baal, Astarte, Qos itd. Jednym z tych bogów Elohim jest także Jahwe, który był bogiem opiekuńczym Izraelitów. Wg Biblii faktycznym przywódcą bogów, który rozdzielił im różne narody był niejaki Eljon. Choć z czasem termin ten został zespolony z Jahwe, tak zdaniem ekspertów studiów religijnych pierwotnie Eljon był odrębnym kananejskim bogiem. Czy to ten sam bóg co kananejski El?

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.