Elga Bartsch planowała zielony faszyzm już w 2007 r.

Opublikowano: 08.06.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2031

Jednym z ważnych ekspertów stojących za polityką transformacji klimatycznej niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka jest Elga Bartsch, bankier inwestycyjna, która jest obecnie szefową Departamentu Polityki Gospodarczej Ministerstwa Gospodarki i jako taka główną doradczynią ministra.

Bartsch napisała roczny raporty ministerstwa i zaprezentowała go na konferencji prasowej z Habeckiem. W tym roku raport po raz pierwszy zawiera ocenę „kompatybilności klimatycznej”. Powszechnie wiadomo i jest to źródłem kontrowersji (i może stać się kolejnym skandalem, który jeszcze bardziej osłabi Habecka po skandalu z Patrickiem Graichenem), że Bartsch pracowała dla megakorporacji BlackRock, z której zwolniła się tuż przed zatrudnieniem przez Habecka na początku stycznia.

Mniej znany jest fakt, że Bartsch była w gronie pierwszych bankierów, którzy uruchomili akcję „finansjera dla klimatu” w 2007 r., kiedy pracowała dla banku Morgan Stanley.

Raport Morgan Stanley z 3 października 2007 r. pt. „Ekonomia zmian klimatycznych” jest sygnowany podpisem Bartsch. Przedstawia on z zaskakującą jasnością główne elementy polityki klimatycznej prowadzonej obecnie przez Unię Europejską i inne zachodnie rządy. W rozdziale „Kolejna dawka twórczej destrukcji” Bartsch napisała: „Po upadku komunizmu […] zmiany klimatyczne mogą być kolejnym wielkim wstrząsem dla globalnej gospodarki. Podobnie jak w przypadku upadku żelaznej kurtyny, zmiany klimatyczne mogą spowodować, że część istniejącego kapitału stanie się przestarzała, podczas gdy struktura produkcji nagle stanie w obliczu dużej względnej zmiany cen (spowodowanej zmianami cen CO2). Ponadto zmiany klimatyczne mogą wywołać duże zmiany w globalnej dynamice siły roboczej”. Z pewnością jej słowa odnoszą się to do tego, co dzieje się obecnie z przemysłem i standardami życia w krajach europejskich.

A kiedy Bartsch mówi o „zmianach klimatycznych”, tak naprawdę ma na myśli politykę zwalczania ich: „W następstwie poważnego wstrząsu dla światowej gospodarki, działania mające na celu »naprawę« zmian klimatycznych mogą spowodować gwałtowny spadek cen akcji związanych z paliwami kopalnymi, gdy wymuszone dezinwestycje i ceny CO2 doprowadzą do gwałtownego wzrostu cen energii. Co więcej, polityka korekty klimatu może spowodować masowe bezrobocie na całym świecie”.

W dalszej części Bartsch sugeruje wykorzystanie autorytarnych środków do egzekwowania polityki klimatycznej: „Zatrzymanie zmian klimatycznych prawdopodobnie [nastąpi] dzięki odgórnym zmianom technologicznym, na które duży wpływ będzie miała polityka rządu. Zmiany klimatu są nie tylko największym czynnikiem zewnętrznym, jakiego kiedykolwiek doświadczono na świecie; ich naprawienie będzie również wymagało największej interwencji rządu”.

Według niej nie należy popełniać błędu, słuchając opinii wyborców: wyborcy nie zrozumieją, dlaczego w celu ratowania planety powinni mniej jeść i mniej się ogrzewać. „Racjonalne zachowanie wyborców może prowadzić do zbyt niskiego poziomu ochrony środowiska, ponieważ jednostki nie mają motywacji do uzyskania wszystkich niezbędnych informacji na temat zmian klimatu, a zatem nie wyrażają swoich preferencji środowiskowych w sposób właściwy […]. W tym kontekście powstanie »zielonych« partii w wielu krajach jest interesującym sposobem na zrobienie czegoś inaczej” – dodaje.

Na podstawie: EIR.de, Greensantaclarita.com
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. akami 08.06.2023 11:30

    Tych chazarskich genów nie da się wymazać z gęby. Na pewno musi być ciekawa historia rodzinna takiej pani Barszcz. Wiadomo, że w szydo chazarskiej korporacji, jednym z pięciu największych funduszy inwestycyjnych, której właścicielem są chazarskie rody bankierów, przemysłowców, a w zasadzie dzisiaj- inwestorów, którzy wzbogacili sie na mechaniźmie dodruku pustych pieniędzy i kupowaniu za nie długiem rzeczywistych aktywów wypracowanych ludzkimi rękami. Ten proces trwał latami od końca II wojny. Ponieważ bez wstrząsu dla gospodarek nie dało się go przyspieszyć. (Nie dodrukujesz zbyt dużo pieniedzy od razu aby nie wywołać kryzysu) Tak więc teraz jest ten moment gdy oni jako właściciele pośredni i bezwprowadzić zmiany totalne w swojej gospodarce, którą traktuja ponad narodowo, ponieważ jak na przykłądzie artykułu posiadają uzaleznione od siebie i opłacane przez siebie rządy ludzi związanych krwią z ich chorymi zamierzeniami lub ludzmi opłacanymi, którzy nie widzą celu i tego, że są tylko zwykłymi pionkami w tej grze. Ciekawe jest to, że coraz więcej chazarskich gęb pojawia się w przestrzeni medialnej. Do tej pory zawsze byli w ukryciu, w gabinetach cieni , pochowani jak szczury w swoich wieżowcach w city of London, na Manhattanie i Genewie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.