Elektrownia w Fukushimie ma problemy

Opublikowano: 18.02.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1454

W elektrowni atomowej Fukushima Nr 1 pod koniec końca miesiąca będzie brakować kombinezonów ochronnych niezbędnych do prowadzenia prac w ramach likwidacji skutków awarii z 2011 roku, przyczyną jest wybuch epidemii koronawirusa w Chinach – przekazuje kanał telewizyjny NHK.

Prognozowany brak kombinezonów ochronnych, które są niezbędne do prac przy przygotowaniach do demontażu reaktorów, wiąże się z tym, że ich produkcja i transport w Chinach są utrudnione z powodu wybuchu epidemii nowego typu koronawirusa. Od marca mają zostać zamienione na kombinezony zapasowe, a do kwietnia elektrownia planuje przestawić się na wyroby innych producentów.

Zapasy kurtek z przezroczystą kieszenią na dozymetr skończą się w magazynach 27 lutego. Administracja elektrowni planuje tymczasowo przejść na ich wielokrotne użycie tam, gdzie jest to możliwe.

Do prac z wodą używano do do tej pory wodoodpornych kombinezonów, jednak od wtorku zastąpią je wodoodporne komplety kurtka-spodnie z grubego polietylenu, które są sprzedawane w zwykłych sklepach.

Administracja elektrowni podkreśla, że kroki te noszą tymczasowy charakter do czasu, kiedy sytuacja z dostawami nie wróci do normy.

Elektrownia Atomowa Fukushima Nr 1 została zamknięta po katastrofie z 11 marca 2011 roku, do której doszło w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 9,0 i wywołanego nim tsunami. Całkowita likwidacja skutków awarii, w tym demontaż reaktorów, zajmie około 40 lat.

Pod koniec grudnia chińskie władze poinformowały o wybuchu zachorowań na zapalenie płuc nieznanego pochodzenia w Wuhan w prowincji Hubei. Patogenem tej choroby był nowy typ koronawirusa, który WHO 11 lutego nazwała COVID-2019. Według oficjalnych danych z 18 lutego w Chinach odnotowano 72,4 tys. potwierdzonych przypadków choroby, zmarło 1868 osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.