Elektrownia Giza
Na świecie i w Europie rysuje się coraz wyraźniej widmo energetycznego kryzysu w ramach walki z emisją CO2 – likwidowane są kopalnie i zabrania spalania różnego rodzaju paliw. Mają je zastąpić odnawialne źródła energii, które, jak coraz częściej widać, są zależne od natury i nie mogą w pełni zastąpić tradycyjnych mniej ekologicznych źródeł energii.
Kilka lat temu w czasopiśmie naukowym „Journal of Applied Physics” pojawiły się informacje, iż Wielka Piramida potrafi skupiać promienie elektromagnetyczne [1]. Naukowcy poddali Wielką Piramidę działaniu kilku rodzajów promieniowania elektromagnetycznego. Zaskoczeniem dla naukowców było, iż piramida weszła z nimi w reakcję. Piramida zachowała się jak gigantyczne pudło rezonansowe, które potrafi przyciągać oraz wzmacniać fale radiowe wewnątrz swoich komnat. W trakcie prowadzonych badań ustalono, że większość pól elektromagnetycznych koncentrowała się w wewnętrznych komnatach piramidy oraz pod jej powierzchnią. Początkowo Wielka Piramida akumuluje energię wewnątrz Komnaty Królewskiej, a następnie przesyła ją do niższych poziomów, do czterech odkrytych do tej pory komnat [2].
Christopher Dunn przez czterdzieści lat zajmował się rozwojem nowoczesnej technologii, pracując na różnych stanowiskach menadżerskich w amerykańskich korporacjach. Tym samym można przyjąć, iż Christopher Dunn jest naukowcem, a nie jest pisarzem i badaczem jak Erich von Däniken czy Zecharia Sitchin. Christopher Dunn uważa, że Wielka Piramida to… starożytna elektrownia [3].
Zdaniem Dunna Wielka Piramida została tak zaprojektowana, aby odzwierciedlać charakterystyczne cykle dla naszej planety. Czyli mówiąc inaczej Ziemia i piramida ze sobą rezonują — tworząc harmoniczną jedność. Stąd wymiary Wielkiej Piramidy zawierają wartości odnoszące się do astronomii i fizyki. Budowniczym Wielkiej Piramidy chodziło o to, aby na poziomie kwantowym ich budowla zachowywała się jak Ziemia — miała identyczny puls — rezonans. Według Dunna tzw. Komora Królowej była miejscem wytwarzania paliwa, natomiast „Komora Króla” była miejscem mocy. Piramida prawdopodobnie mogła jednocześnie wytwarzać paliwo – wodór, jak i wytwarzać nieznany nam rodzaj energii, i prawdopodobnie energię elektryczną.
W przeszłości przy kompleksie piramid w Gizie znajdowało się sztuczne jezioro Mojrisa, obecnie zasypane przez pustynny piasek. Prawdopodobnie do Wielkiej Piramidy kanałami doprowadzona była woda z tego jeziora. Czyżby w celu przetworzenia jej na paliwo – wodór? Opisane to zostało w książce „Zakazana historia ludzkości” Douglasa Kenyona. W czasie swojej drugiej wizyty w Egipcie Christopher Dunn podczas prowadzonych badań w Wielkiej Piramidzie odkrył prawdopodobne przyczyny, dla których elektrownia przestała działać. Dunn natrafił na liczne ślady osmaleń i zniszczeń od ognia, które dostrzegł w Wielkiej Galerii. Według Dunna wybuch wodoru wewnątrz Komory Króla przyczynił się do destrukcji rezonatorów umieszczonych w Wielkiej Galerii. Mimo iż pierwotna funkcja piramidy została zniszczona, to pod względem energetycznym jest cały czas aktywna.
Natomiast w swej książce „Zaginiona księga Enki” [4] Zecharia Sitchin opisuje bitwę starożytnych bogów, z których jeden schronił się w Wielkiej Piramidzie. Według tej książki w korytarzu Wielkiej Galerii znajdowało się dwadzieścia siedem par kryształów o specjalnych właściwościach, a w Komnacie Królowej znajdował się „wielki pulsujący czerwoną poświatą kamień przeznaczenia”.
Również w Komnacie Królewskiej w sarkofagu znajdował się „kamień, który ustalał kierunki” – rodzaj kompasu, a jego moc była zwiększana pięciokrotnie przez tak zwane obecnie „komory odciążające”. Pojęcie „kamień” należy raczej rozmieć jako kryształ lub minerał o specyficznych właściwościach niż typowy kamień. W trakcie wspomnianej bitwy elektrownia Wielkiej Piramidy została uszkodzona. Niektóre jej kryształy zostały celowo zniszczone, a ocalałe kryształy zostały później zdemontowane. Zdemontowane zostały również kryształy z Komory Króla i Komory Królowej. Nie ma natomiast żadnej informacji o tym, że piramida pełniła funkcję grobowca!
Najsłynniejsza jest tak zwana piramida Cheopsa w Egipcie. Jednak różnych piramid na całym świecie jest więcej. Odkryto je również na dnach mórz, a nawet karłowatej planecie Ceres, Księżycu i Marsie. Czyżby stanowiły one źródła energii dawnych cywilizacji pozaziemskich?
Mimo to Wielka Piramida nadal działa tylko w ograniczonym zakresie. Odkrył to między Czeski inżynier Karel Drbal, który opatentował piramidę jako urządzenie do ostrzenia żyletek i brzytw. Miał on trudności z uzyskaniem patentu nr 91304 nie potrafiąc wyjaśnić zasady jego działania. W swojej książce „Oczy Sfinksa” Erich von Däniken [5] opisuje badanie, jakim poddano żyletkę naostrzoną w piramidzie. Badanie to zostało przeprowadzone przez prof. dr J. Eichmeiera z politechniki monachijskiej.
Przez osiem dni połowa żyletki leżała w modelu piramidy z pleksiglasu, a druga w zamkniętej szufladzie. Następnie obydwie połówki żyletki zbadano pod mikroskopem elektronowym. Różnice w ostrzach żyletki były znaczne jak napisał dr Goottfried Kirchner w książce Terra X, Rätsel alter Weltkulturen [6]. Również Karel Drbal odkrył, iż w mikroskopijnych pustych przestrzeniach struktury krystalicznej żyletki, znajdujące się tzw. diploidalne cząsteczki wody na skutek działania modelu piramidy są usuwane. Można to w przenośni nazwać „odwodnieniem żyletki”.
Czyżby Christopher Dunn miał rację i te diploidalne cząsteczki wody zostały przez piramidę „rozbite” na wodór i tlen? Gdyby się to potwierdziło, mielibyśmy urządzenie wytwarzające nieskończone zasoby czystego paliwa — wodoru. Po jego spaleniu otrzymamy wodę, którą ponownie można przekształcić w wodór. Pełen recykling paliwa! Urządzenie bez zawodnych ruchomych części jak turbiny, przekładnie i prądnice w elektrowniach, które do działania nie wymaga bezpośredniego dostarczania energii z zewnątrz.
Na wstępie wspomniałem, że piramida wchodzi w interakcję z promieniowaniem elektromagnetycznym. Czy również piramida potrafi przekształcić tego rodzaju promieniowanie w energię elektryczną? Prawdopodobnie tak! Tylko czy tego rodzaju odkrycia, nie są celowo ukrawane i leżą w interesie koncernów paliwowych i polityków opodatkowujących energię?
Autorstwo: Chrobatos
Zdjęcie: Henry Leester (CC0)
Źródło: WolneMedia.net
Literatura
[1] https://wolnemedia.net/wielka-piramida-skupia-energie-elektromagnetyczna/
[2] https://wolnemedia.net/wielka-piramida-koncentruje-energie-elektromagnetyczna/
[3] Kenyon D.J., „Zakazana historia ludzkości”, wyd. Amber, Warszawa 2018, str. 273-276.
[4] Z. Sitchin, „Zaginiona Księga ENKI”, wyd. Prokop, Warszawa 2004, str. 214-218.
[5] E. v. Däniken, „Oczy Sfinksa”, wyd. Prokop, Warszawa 1992, str. 128-129.
[6] G. Kirchner, „Terra X, Rätsel alter Weltkulturen”.