Elektrownia Giza

Opublikowano: 07.01.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2881

Na świecie i w Europie rysuje się coraz wyraźniej widmo energetycznego kryzysu w ramach walki z emisją CO2 – likwidowane są kopalnie i zabrania spalania różnego rodzaju paliw. Mają je zastąpić odnawialne źródła energii, które, jak coraz częściej widać, są zależne od natury i nie mogą w pełni zastąpić tradycyjnych mniej ekologicznych źródeł energii.

Kilka lat temu w czasopiśmie naukowym „Journal of Applied Physics” pojawiły się informacje, iż Wielka Piramida potrafi skupiać promienie elektromagnetyczne [1]. Naukowcy poddali Wielką Piramidę działaniu kilku rodzajów promieniowania elektromagnetycznego. Zaskoczeniem dla naukowców było, iż piramida weszła z nimi w reakcję. Piramida zachowała się jak gigantyczne pudło rezonansowe, które potrafi przyciągać oraz wzmacniać fale radiowe wewnątrz swoich komnat. W trakcie prowadzonych badań ustalono, że większość pól elektromagnetycznych koncentrowała się w wewnętrznych komnatach piramidy oraz pod jej powierzchnią. Początkowo Wielka Piramida akumuluje energię wewnątrz Komnaty Królewskiej, a następnie przesyła ją do niższych poziomów, do czterech odkrytych do tej pory komnat [2].

Christopher Dunn przez czterdzieści lat zajmował się rozwojem nowoczesnej technologii, pracując na różnych stanowiskach menadżerskich w amerykańskich korporacjach. Tym samym można przyjąć, iż Christopher Dunn jest naukowcem, a nie jest pisarzem i badaczem jak Erich von Däniken czy Zecharia Sitchin. Christopher Dunn uważa, że Wielka Piramida to… starożytna elektrownia [3].

Zdaniem Dunna Wielka Piramida została tak zaprojektowana, aby odzwierciedlać charakterystyczne cykle dla naszej planety. Czyli mówiąc inaczej Ziemia i piramida ze sobą rezonują — tworząc harmoniczną jedność. Stąd wymiary Wielkiej Piramidy zawierają wartości odnoszące się do astronomii i fizyki. Budowniczym Wielkiej Piramidy chodziło o to, aby na poziomie kwantowym ich budowla zachowywała się jak Ziemia — miała identyczny puls — rezonans. Według Dunna tzw. Komora Królowej była miejscem wytwarzania paliwa, natomiast „Komora Króla” była miejscem mocy. Piramida prawdopodobnie mogła jednocześnie wytwarzać paliwo – wodór, jak i wytwarzać nieznany nam rodzaj energii, i prawdopodobnie energię elektryczną.

W przeszłości przy kompleksie piramid w Gizie znajdowało się sztuczne jezioro Mojrisa, obecnie zasypane przez pustynny piasek. Prawdopodobnie do Wielkiej Piramidy kanałami doprowadzona była woda z tego jeziora. Czyżby w celu przetworzenia jej na paliwo – wodór? Opisane to zostało w książce „Zakazana historia ludzkości” Douglasa Kenyona. W czasie swojej drugiej wizyty w Egipcie Christopher Dunn podczas prowadzonych badań w Wielkiej Piramidzie odkrył prawdopodobne przyczyny, dla których elektrownia przestała działać. Dunn natrafił na liczne ślady osmaleń i zniszczeń od ognia, które dostrzegł w Wielkiej Galerii. Według Dunna wybuch wodoru wewnątrz Komory Króla przyczynił się do destrukcji rezonatorów umieszczonych w Wielkiej Galerii. Mimo iż pierwotna funkcja piramidy została zniszczona, to pod względem energetycznym jest cały czas aktywna.

Natomiast w swej książce „Zaginiona księga Enki” [4] Zecharia Sitchin opisuje bitwę starożytnych bogów, z których jeden schronił się w Wielkiej Piramidzie. Według tej książki w korytarzu Wielkiej Galerii znajdowało się dwadzieścia siedem par kryształów o specjalnych właściwościach, a w Komnacie Królowej znajdował się „wielki pulsujący czerwoną poświatą kamień przeznaczenia”.

Również w Komnacie Królewskiej w sarkofagu znajdował się „kamień, który ustalał kierunki” – rodzaj kompasu, a jego moc była zwiększana pięciokrotnie przez tak zwane obecnie „komory odciążające”. Pojęcie „kamień” należy raczej rozmieć jako kryształ lub minerał o specyficznych właściwościach niż typowy kamień. W trakcie wspomnianej bitwy elektrownia Wielkiej Piramidy została uszkodzona. Niektóre jej kryształy zostały celowo zniszczone, a ocalałe kryształy zostały później zdemontowane. Zdemontowane zostały również kryształy z Komory Króla i Komory Królowej. Nie ma natomiast żadnej informacji o tym, że piramida pełniła funkcję grobowca!

Najsłynniejsza jest tak zwana piramida Cheopsa w Egipcie. Jednak różnych piramid na całym świecie jest więcej. Odkryto je również na dnach mórz, a nawet karłowatej planecie Ceres, Księżycu i Marsie. Czyżby stanowiły one źródła energii dawnych cywilizacji pozaziemskich?

Mimo to Wielka Piramida nadal działa tylko w ograniczonym zakresie. Odkrył to między Czeski inżynier Karel Drbal, który opatentował piramidę jako urządzenie do ostrzenia żyletek i brzytw. Miał on trudności z uzyskaniem patentu nr 91304 nie potrafiąc wyjaśnić zasady jego działania. W swojej książce „Oczy Sfinksa” Erich von Däniken [5] opisuje badanie, jakim poddano żyletkę naostrzoną w piramidzie. Badanie to zostało przeprowadzone przez prof. dr J. Eichmeiera z politechniki monachijskiej.

Przez osiem dni połowa żyletki leżała w modelu piramidy z pleksiglasu, a druga w zamkniętej szufladzie. Następnie obydwie połówki żyletki zbadano pod mikroskopem elektronowym. Różnice w ostrzach żyletki były znaczne jak napisał dr Goottfried Kirchner w książce Terra X, Rätsel alter Weltkulturen [6]. Również Karel Drbal odkrył, iż w mikroskopijnych pustych przestrzeniach struktury krystalicznej żyletki, znajdujące się tzw. diploidalne cząsteczki wody na skutek działania modelu piramidy są usuwane. Można to w przenośni nazwać „odwodnieniem żyletki”.

Czyżby Christopher Dunn miał rację i te diploidalne cząsteczki wody zostały przez piramidę „rozbite” na wodór i tlen? Gdyby się to potwierdziło, mielibyśmy urządzenie wytwarzające nieskończone zasoby czystego paliwa — wodoru. Po jego spaleniu otrzymamy wodę, którą ponownie można przekształcić w wodór. Pełen recykling paliwa! Urządzenie bez zawodnych ruchomych części jak turbiny, przekładnie i prądnice w elektrowniach, które do działania nie wymaga bezpośredniego dostarczania energii z zewnątrz.

Na wstępie wspomniałem, że piramida wchodzi w interakcję z promieniowaniem elektromagnetycznym. Czy również piramida potrafi przekształcić tego rodzaju promieniowanie w energię elektryczną? Prawdopodobnie tak! Tylko czy tego rodzaju odkrycia, nie są celowo ukrawane i leżą w interesie koncernów paliwowych i polityków opodatkowujących energię?

Autorstwo: Chrobatos
Zdjęcie: Henry Leester (CC0)
Źródło: WolneMedia.net

Literatura

[1] https://wolnemedia.net/wielka-piramida-skupia-energie-elektromagnetyczna/

[2] https://wolnemedia.net/wielka-piramida-koncentruje-energie-elektromagnetyczna/

[3] Kenyon D.J., „Zakazana historia ludzkości”, wyd. Amber, Warszawa 2018, str. 273-276.

[4] Z. Sitchin, „Zaginiona Księga ENKI”, wyd. Prokop, Warszawa 2004, str. 214-218.

[5] E. v. Däniken, „Oczy Sfinksa”, wyd. Prokop, Warszawa 1992, str. 128-129.

[6] G. Kirchner, „Terra X, Rätsel alter Weltkulturen”.

12

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 07.01.2023 18:39

  Globaliści mają już fuzję jadrową i energię punktu zerowego. Dla nich ,,piramidy energetyczne,, to ,,przestarzała,, technologia. Ale i tak nie pozwolą na jej rozwinięcie. A dlaczego to wszyscy wiedzą…

 2. Szwęda 07.01.2023 19:46

  Musi upaść obecna cywilizacja (śmierci) i powstać nowa cywilizacja bez banków, bez lichwy i z czystą darmową energią dla każdego mieszkańca Ziemi. Ale do tego trzebaby oczyścić gatunek człowieka i wyeliminować z niego jednostki z błędnym genomem i spowodować żeby ludzie rodzili się już bez tego błędu.

 3. kufel10 08.01.2023 21:55

  Czytałem że piramidkę drabla można było za “komuny” kupić do wycięcia i sklejenia w kiosku, ustawiało się żyletkę na osi N-S na pudełeczku zapałek i ostrzyła się w tydzień.

 4. Tallis Keeton 12.01.2023 01:11

  no niby tak Szwęda, ale to co proponujesz jest to IMO zwalczanie ognia spirytusem, w celu unikniecia ludobójstwa proponujesz inne ludobójstwo. a IMO na tym nie zbuduje się nic dobrego.
  poz 🙂
  tal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.