Eksport mięsa z uboju rytualnego rośnie

Opublikowano: 20.07.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 846

Z wielką nadzieją patrzą w stronę Izraela i Turcji członkowie Związku Polskie Mięso. Półtora roku temu Trybunał Konstytucyjny przywrócił ubój rytualny. Polscy eksporterzy skrzętnie z tego korzystają.

Znów mięso z uboju rytualnego zaczyna być u nas produkowane na skalę przemysłową, nie tylko – jak wcześniej – na potrzeby związków wyznaniowych, spożywających mięso koszerne i halal. Nie tylko zwiększa się eksport do krajów arabskich, ale producenci mają też nadzieję na „odbudowanie spożycia wołowiny w Polsce”.

Głównym odbiorcą zaczyna być Izrael – tamtejszy rynek zgłasza coraz większe zapotrzebowanie na mięso z uboju rytualnego, oferuje dostawcom również atrakcyjne marże. – Polskie firmy jak na razie nie wygrały jeszcze żadnego przetargu na dostawę chłodzonego mięsa halal. Coraz częściej wysyłają jednak polskie mięso do firm, które takie kontrakty wygrywają – mówi Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso.

Innym wielkim rynkiem, który stoi przed Polakami otworem, jest rynek turecki. Ponoć doceniona została wyróżniająca się in plus jakość „polskiego” mięsa: – Przez ostatnie lata oferowaliśmy wołowinę pochodzącą głównie z redukcji stad lub z bydła będącego mieszanką mięsno-mleczną, a nawet z krów mlecznych. To mogło powodować, że konsument czuł się zniechęcony do konsumowania tego mięsa. Dziś procentowy udział ras typowo mięsnych daje nadzieję na zwiększenie eksportu i odbudowę spożycia wołowiny w naszym kraju – mówi Choiński.

Oznacza to ni mniej ni więcej, jak jeszcze więcej cierpienia zwierząt w imię rozwoju okrutnej gałęzi przemysłu, aby przekonania religijne szły w parze z biznesem zawsze.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. WujekWlodek 20.07.2016 16:03

    Przekonania chrześcijaństwa zawsze szły w parze z biznesem, zaczynając od krucjat a kończąc na ojcu dyrektorze , w ogóle religie to największy biznes, “bóg” potrzebuje forsy 🙂

    https://www.youtube.com/watch?v=bEV_sJ9rgfY

  2. kozik 22.07.2016 23:33

    Grrrr… Fundować cierpienia, kiedy to nie jest konieczne-to jest sq..syństwo.!!! Czy jakby można było eksportować niemowlęta do zjedzenia w Azji, albo sprzedawać Polki w jasyr, to by to robiono?
    Gdzie jakaś przyzwoitość

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.