Eksperymenty ze stopionym paliwem jądrowym w Fukushimie

Opublikowano: 13.02.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2238

Przedsiębiorstwo energetyczne TEPCO, które zarządza elektrownią jądrową „Fukushima-1”, po raz pierwszy od wypadku, do którego doszło osiem lat temu, rozpoczęło eksperymenty kontaktowe ze stopionym paliwem jądrowym nagromadzonym na dnie obudowy ochronnej drugiego reaktora.

W środę rano do ochronnej powłoki reaktora opuszczono sprzęt w postaci 15-metrowej rurki, na końcu której znajdowały się dwa „palce” — poinformowała gazeta Mainiti. Są one w stanie podnieść do 2 kilogramów. Celem eksperymentu jest sprawdzenie zdolności sprzętu do podnoszenia stopionego paliwa. Wysoce radioaktywne paliwo nie będzie wyprowadzane poza reaktor.

O wynikach eksperymentu TEPCO poinformuje dzisiaj wieczorem, zakomunikowała firma.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jasoncruzoe 14.02.2019 09:58

    To cordium zniknęło im zaraz po awarii i do dzisiaj zanieczyszcza ocean i wody gruntowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.