Ekolog ocalił rannego wilka

Opublikowano: 05.02.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 332

W sobotę późnym wieczorem przy jednej z toruńskich tras znaleziono potrąconego przez samochód wilka. W pobliżu był ekolog Marcin Kostrzyński. Musiał stoczyć walkę z policją i myśliwym, aby nie dobijali będącego pod ochroną zwierzęcia, którego nawet nie próbowali ratować.

Kostrzyński jest członkiem PZŁ. Przez wiele lat był zapalonym myśliwym, ale przeszedł na stronę ekologów. Teraz z równie wielkim zapałem chroni zwierzęta. W ostatni piątek miał pokaz filmów – właśnie o wilkach, w Aleksandrowie Kujawskim. Dwie osoby, które uczestniczyły w pokazie dzień później przy toruńskiej trasie zobaczyły rannego wilka i natychmiast zadzwoniły do Kostrzyńskiego, który wezwał policję. Niestety funkcjonariusze wpadli na pomysł ściągnięcia również myśliwego, który, jak relacjonuje Kostrzyński, poszedł do zwierzęcia, kopnął je i stwierdził, że „należy dobić, żeby się nie męczył”.

Kostrzyński musiał skłamać, że pomoc jest już w drodze. Do czwartej rano w niedzielę pilnował wilka i nie pozwolił go skrzywdzić, choć policjanci grozili mu mandatem. Ustąpili dopiero, kiedy ekolog zagroził funkcjonariuszowi podaniem do prokuratury za pomoc w bezprawnym zabiciu zwierzęcia znajdującego się pod ścisłą ochroną.

W końcu pomoc przyjechała aż z Włocławka. Po czwartej zjawili się ludzie ze stowarzyszenia „Wilk”. Zabrali ranne zwierzę do ośrodka – w niedzielę zapewnili, że czteroletni samiec, którego nazwali Kopernik (bo „zobaczył wszystkie gwiazdy i przeżył”), ma jedynie kilka zewnętrznych obrażeń i zwichniętą łapę. Jest w dobrym stanie. Dostał antybiotyk i założono mu szwy. Po rekonwalescencji spokojnie wróci do natury.

Gdyby nie heroiczna postawa garstki ludzi, zwierzę zostałoby zabite, chociaż jest ich w Polsce około dwóch tysięcy.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
RobG56
Użytkownik
ZIWK
Użytkownik

Wg. nowego prawa powinien zostać ukarany mandatem 5000 zł za “utrudnianie polowania”
Na szczęście lokalni “pałkersi” jeszcze nie wiedzieli o prawie do strzelania do wszystkiego i w każdym miejscu.

vievioor
Użytkownik
vievioor

Tytuł powinien brzmieć : “Myśliwy ocalił rannego wilka”

pablitto
Użytkownik
pablitto

Szacun dla obu panów.