Ekolodzy chcą zakazu połowów na Bałtyku i Morzu Północnym

Opublikowano: 26.01.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 633

Morza Bałtyckie i Północne powinny być zamknięte dla połowów, a mieszkańcy Kaliningradu powinni zrezygnować z jedzenia ryb. Treści z takim przesłaniem opublikował portal Klops.Ru, powołując się na organizacją ekologiczną NABU.

Ekolodzy uważają, że stara amunicja i trujące gazy, pochodzące z minionych wojen światowych, które spoczywają na dnie, mają niekorzystny wpływ na zwierzęta morskie. Eksperci chcą prowadzić badania, aby wykazać niekorzystne konsekwencje spożywania „zatrutych” ryb.

Zdaniem naukowców, na dnie Morza Bałtyckiego i Północnego od 70 lat leży 1,5 miliona ton amunicji, pochodzącej głównie z czasów drugiej wojny światowej.

Edmund Maser, toksykolog z Uniwersytetu w Kilonii mówi, że mieszkańcy morza, a szczególnie skorupiaki, które żerują w pobliżu amunicji, gromadzą wewnątrz swoich organizmów toksyczne substancje, które mogą powodować poważne uszkodzenia wątroby i powodować rozwój guzów nowotworowych.

Autorstwo: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.