Ekoaktywiści przykleili się do podłogi w Izbie Gmin

Opublikowano: 03.09.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1031

Pięcioro aktywistów ekologicznych z organizacji Extinction Rebellion wdarło się w piątek do sali obrad brytyjskiej Izby Gmin i przykleiło się do podłogi wokół fotela spikera Izby. Do najbliższego poniedziałku brytyjski parlament ma przerwę wakacyjną.

Na profilu „XR” na „Twitterze” zamieszczono zdjęcie aktywistów wokół fotela spikera. Dwóch z nich trzyma w ręku transparenty z napisami: „Pozwólmy ludziom zdecydować” oraz „Zgromadzenie obywateli teraz”. Transparenty organizacji zostały umieszczone także w innych miejscach w Pałacu Westminsterskim, będącym siedzibą brytyjskiego parlamentu.

„Mamy kryzys. Nie możemy pozwolić sobie, aby dalej to tak trwało” – poinformowało Extinction Rebellion. „Dlatego właśnie Extinction Rebellion jest teraz w parlamencie, domagając się aktualizacji polityki i pozwolenia ludziom na decydowanie” – dodała organizacja.

Założona w 2018 r. organizacja Extinction Rebellion przekonuje, że konieczne jest podjęcie radykalnych działań w związku z kryzysem klimatycznym. Jej aktywiści wielokrotnie przeprowadzali protesty polegające na przyklejaniu się do jezdni, budynków rządowych, banków, rafinerii czy samolotów.

Tego typu działania były krytykowane przez brytyjski rząd, który wskazywał, że XR nadużywa prawa do demokratycznego wyrażania swoich opinii, prowadząc protesty zakłócające życie innym ludziom.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.