Egipt zamknął dostęp do strony Human Rights Watch

Opublikowano: 09.09.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 773

Dzień po publikacji przez Human Rights Watch (HRW) raportu o torturach w egipskich więzieniach, władze Egiptu zablokowały dostęp do internetowej strony tej broniącej praw człowieka organizacji.

“Egipskie władze upierają się, że przypadki tortur są odosobnionymi przestępstwami popełnionymi przez funkcjonariuszy, ale z raportu Human Rights Watch wynika co innego” – stwierdził Joe Stork zastępca dyrektora HRW ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Opublikowany przez organizację raport jest pochodną relacji 19 osób, które w tych więzieniach odsiadywały swoje wyroki oraz rodziny jednego z zatrzymanych. Opracowanie pokazuje, że popierane przez Unię i Stany Zjednoczone władze w Kairze stosują bezprawne aresztowania, wymuszone zaginięcia i tortury.

Egipskie MSZ podważa ustalenia raportu twierdząc, że jest dla Egiptu oczerniający. No i nie uwzględnia „postępów w dziedzinie ochrony praw człowieka, do których doszło w tym kraju w ostatnich latach”. “Jest to kolejny przypadek celowego oczerniania kraju przez organizacje, których upolityczniony program i stronniczość są dobrze znane i które reprezentują interesy sponsorujących je podmiotów i krajów” – powiedział rzecznik egipskiego MSZ Ahmed Abu Zeid.

Zablokowanie strony HRW nie jest pierwszym przypadkiem cenzurowania internetu przez rząd egipski. W maju zablokowano tam strony “Al-Dżaziry” i “Huffington Post Arabic”.

Reuters podaje, że od tamtej pory blokada dostępu spotkała już setki stron i blogów. Dziennikarze agencji sądzą, że to przygrywka do tego, aby w Egipcie pozostały tylko media związane z władzą lub przynajmniej jej przychylne.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Łukasz Enki 09.09.2017 11:42

    Organizacje human rights nie jednokrotnie pisalo raporty dla korporacji i agencji wojskowych, aby podwac rozne fubkcjie.
    Cia stosuje nagminie tortury o 77go w ronych panstwach. I co ? Wycinki o tym slychac.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.