Egipt żąda ogromnej rekompensaty za blokadę Kanału Sueskiego

Opublikowano: 15.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1178

Egipt dokonał tymczasowej konfiskaty kontenerowca Ever Given, który w drugiej połowie marca blokował Kanał Sueski. Co więcej, zarząd kanału domaga się wysokiego odszkodowania od właściciela statku.

Masywny kontenerowiec Ever Given całkowicie zablokował Kanał Sueski w dniach 23-29 marca. Kilkaset statków oczekiwało w kolejce na odblokowanie kanału. Incydent przynosił Egiptowi 15 milionów dolarów straty dziennie. Kraj wziął również udział w kosztownej akcji odblokowywania kanału.

Za zgodą egipskiego sądu, władze tymczasowo skonfiskowały ten ogromny statek towarowy, który przebywa obecnie w Wielkim Jeziorze Gorzkim. Sąd nakazał właścicielowi kontenerowca, japońskiej firmie Shoei Kisen Kaisha, zapłacenie ponad 900 milionów dolarów odszkodowania za straty, jakie Egipt poniósł w wyniku niemal tygodniowej blokady kluczowego szlaku wodnego. Rachunek zawiera również opłaty za konserwację statku i koszty akcji ratunkowej.

Obecnie trwają negocjacje między Zarządem Kanału Sueskiego a firmą Shoei Kisen Kaisha nad ostateczną wysokością odszkodowania. Jednak Zarząd Kanału Sueskiego powiadomił, że zarówno kontenerowiec Ever Given, jak i jego ładunek, pozostaną skonfiskowane do czasu rozwiązania sporu. Z kolei ubezpieczyciel statku, firma UK Club, podważyła podstawy prawne dokumentu, w którym wystosowano żądanie zapłaty odszkodowania.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Brecorder.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o