Egipt przygotowuje się na Boże Narodzenie

Opublikowano: 21.12.2017 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 555

Egipski resort spraw wewnętrznych postawił służby bezpieczeństwa i policję w stan najwyższej gotowości, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Funkcjonariusze będą mieli za zadanie chronić świątynie należące do chrześcijańskich Koptów, dlatego też już przedwczoraj w wyniku akcji służb zabito pięć osób podejrzanych o planowanie zamachów terrorystycznych na obiekty kultu katolickiego i prawosławnego.

Minister spraw wewnętrznych Magdy Abdel Ghaffar zdecydował się podnieść poziom gotowości służb bezpieczeństwa do najwyższego możliwego poziomu, aby tym samym przygotować egipskie państwo na ochronę miejsc kultu religijnego katolickich i prawosławnych Koptów w Egipcie w związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Ghaffar podkreślił przy tym znaczenie obecności funkcjonariuszy wszystkich służb w najludniejszych miejscach egipskich miast oraz oczywiście w pobliżu chrześcijańskich świątyń.

Rząd Egiptu zdecydował się na taki krok w związku z niedzielnym zamachem terrorystycznym na jeden z punktów kontrolnych, a także z przypadkami z ostatnich miesięcy, kiedy w wyniku ataków na chrześcijańskie świątynie zginęło w sumie kilkudziesięciu egipskich Koptów. Procedury bezpieczeństwa obejmą więc blisko 2326 chrześcijańskich kościołów znajdujących się na terytorium Egiptu, które zostaną otoczone liczącymi sobie po 800 metrów „bezpiecznymi obszarami”, przy wejściu do których zainstalowane zostaną urządzenia wykrywające materiały wybuchowe.

Przedwczoraj egipskie służby przeprowadziły nalot na siedzibę terrorystów podejrzewanych o przygotowywanie zamachów w czasie świąt Bożego Narodzenia. W wyniku akcji zginęło pięć osób, natomiast dziesięć kolejnych zostało aresztowanych.

Na podstawie: Dailynewsegypt.com, Christiantimes.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.