Egipscy żołnierze nie wytrzymali i ostrzelali siły Izraela

Opublikowano: 28.05.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4050

Na przejściu granicznym w Rafah pomiędzy Strefą GAZA a Egiptem doszło do poważnego „incydentu”. Siły egipskie otworzyły ogień do sił izraelskich – według doniesień jeden egipski żołnierz nie żyje.

Izraelskie Siły Obronne NAKAZAŁY całkowitą cenzurę w mediach. W Izraelu nie można publikować żadnych raportów, nawet mówiących, że coś się wydarzyło, że padły strzały między obiema armiami lub że jakiś żołnierz nie żyje.

Według świadków wczoraj wieczorem izraelskie siły powietrzne wysłały „fale” myśliwców, aby zbombardowały obszary w Rafah i okolicach w Gazie. Świadkowie twierdzą, że Izraelczycy zrzucili bomby na MIASTO NAMIOTOWE dla UCHODŹCÓW zorganizowane przez Agencje Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom (UNRWA), zabijając dziesiątki osób i raniąc setki.

Poniżej pojedyncza klatka wideo pokazuje kierowaną laserowo bombę Pavay IDF tuż przed uderzeniem w miasto namiotowe i detonacją.

Świadkowie opisują „apokaliptyczne” sceny w mieście namiotowym, w których cywile zostają dosłownie rozerwani na kawałki w wyniku bombardowania.

Najwyraźniej tego było już za wiele dla niektórych egipskich żołnierzy, którzy – według relacji świadków – otworzyli ogień do armii izraelskiej.

Sytuacja w Rafah pogarsza się z godziny na godzinę. Wygląda na to, że armia egipska może rozpocząć samodzielne działania, poza kontrolą cywilną! Wydaje się również, że armia izraelska ma dość wycofywania się swoich cywilnych przywódców i może przystąpić do samodzielnych działań. Jeśli armie Izraelska i Egipska odrzucą kontrolę cywilną i zdecydują się na walkę, to sytuacja niemal natychmiast wymknie się spod kontroli.

Autorstwo: Harold C. Turner
Tłumaczenie: Foxi
Źródło zagraniczne i zdjęcie: HalTurnerRadioShow.com
Źródło polskie: WolneMedia.net

Komentarz admina „Wolnych Mediów”

Nie jestem w stanie zweryfikować tej informacji. Zdjęcie bomby jest „za dnia”, nagrania wideo po ataku na miasteczko namiotowe w Rafah pokazują obóz płonący nocą. Nie wiadomo, czy chodzi o to samo zdarzenie, czy dwa różne tego samego dnia o różnych porach. Doradzam ostrożność w ferowaniu osądów, dopóki informacja nie zostanie potwierdzona lub zdementowana.

Aktualizacja

Jest potwierdzenie, że były dwa ataki Izraela na obóz uchodźców w Rafah. Do pierwszego doszło w niedzielę w godzinach nocnych, do drugiego we wtorek. W internecie można zobaczyć wideo z niedzielnego pożaru obozowiska po ataku, zdjęcia ze wtorku są cenzurowane ze względu na wielki rozmiar masakry.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. pikpok 28.05.2024 11:50

  Jak widać potomkowie żydo-bolszewików idą w ślady swych ojców. Mordowali masowo Słowian w Rosji teraz to samo robią w Palestynie.

 2. pikpok 28.05.2024 14:13

  A za chwile będą nas wysyłać na front “Ukraiński”?

 3. Foxi 28.05.2024 14:17

  Tak samo podejrzane są te filmiki Hamasu, one są przecież jakieś takie w stylu MTV pod publiczkę. Trochę są za dobre jak na materiał kręcony na żywo przez partyzantów. A dziś pojawiło się to ostre zdjęcie rakiety tuż przed uderzeniem… Przypadkowo to sfilmować z ręki raczej nie ma szans, kamera musiała stać na statywie i być wcześniej uruchomiona. Bez statywu obraz byłby nieostry albo poruszony. Przecież to trwa zanim obiektyw chwyci ostrość, a rakieta leci szybko i nie czeka na to by filmowiec się ustawił do zdjęć. Takie są moje spostrzeżenia to może być wojna informacyjna – czyli rzeczywistość naciągana. Cel? Jeden i ten sam w wielu różnych krajach: wywołanie wojny.

 4. MasaKalambura 28.05.2024 20:34

  Doktor Szewko na swoim videoblogu potwierdził atak na miasteczko namiotowe. Zginęło ok 40 osób, większość oczywiście dzieci. Ok. 200 osób raniono.

  Mordercy z Izraela są już oficjalnie nazwani ludobójcami i zbrodniarzami wojennymi, za którymi wystawiono nakazy aresztowania.

 5. supersebi900 28.05.2024 22:31

  Jakie sankcje przewidują polscy politycy dla USraela?

 6. niecowiedzacy 29.05.2024 02:43

  Szanowny Panie Foxi To że filmiki mogą być sfałszowane zgadzam się. Takie filmiki mają za zadanie dezinformację w celu wywołania odpowiednich reakcji. Ale nie ma Pan słuszności co do swojego komentarza fotki. Na fotce dość wyraźnie widać kierowaną bombę szybującą typu Pave, ona nie posiada żadnego napędu, więc jej prędkość szybowania nie jest większa niż innych bomb. Być może fotkę wykonano z jakiegoś wozu bojowego wyposażonego w kamerę.

 7. Foxi 29.05.2024 08:40

  @niecowiedzacy – racja to nie rakieta. A zdjęcie może być wycięte z kamerki monitoringu. Tak czy siak to już jest bestialstwo, bo stłoczyli ludzi w Rafah a teraz rzucają na nich takie bomby.

 8. Dandi1981 29.05.2024 09:46

  Chcecie powiedziec ze to fotmotaz w kraju w ktorym strzela sie do reporterow osob z pomocy miedzynarodowej humanitarnej ?
  Tylko po to zeby swiat nie dowiedzial sie o zbrodniach.

 9. Admin WM 29.05.2024 11:49

  Jest potwierdzenie, że były dwa ataki. Pierwszy w niedzielę w nocy, drugi we wtorek.

  https://nczas.info/2024/05/28/masakra-izraelski-nalot-na-oboz-dla-przesiedlencow-nagrania-sa-zbyt-drastyczne-by-je-pokazywac/

 10. Stary Kulas 29.05.2024 21:07

  Ktoś w czasach generatywnej AI dostępnej dla każdego jeszcze wierzy w zdjęcia czy nagrania?

 11. niecowiedzacy 30.05.2024 00:24

  Panowie nawet tu nie mamy podobnych opini na temat konfliktu Izraelsko Palestyńskiego. Państwo Izrael nie powstało z porozumienia pomiędzy stronami a zostało brutalnie utworzone przez doskonale siły zbrojne i tak jest do teraz. To jest nierozwiązywalny węzeł gordyjski na którego istnieniu komuś bardzo mocno zależy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.