Efekty uboczne szczepionek przeciw SARS-CoV-2

Opublikowano: 11.11.2020 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1859

Eksperymentalna szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 wyprodukowana przez koncern Pfizer znajduje się obecnie w 3 fazie badań klinicznych. Jest rzekomo skuteczna w 90 procentach, co wzbudziło ogólnoświatową nadzieję na pokonanie pandemii. Komisja Europejska zamierza zakupić 300 mln sztuk tego preparatu, który miałby być dostępny dla mieszkańców Unii Europejskiej na wiosnę. Według słów wirusologa prof. Włodzimierza Guta skutki uboczne szczepionki są łagodne, obejmują lekką gorączkę i poczucie zmęczenia. CNBC, największa na świecie sieć telewizyjnych kanałów informacyjnych, opisuje szerszy wachlarz skutków ubocznych, które wystąpiły u ochotników testujących szczepionki, w tym koncernu Pfizer.

CNBC na podstawie danych zebranych od uczestników testów szczepionek prowadzonych przez koncern Pfizer i Moderna informuje, że objawy uboczne, które wystąpiły u ochotników, obejmowały: silne dreszcze, gorączkę od łagodnej do wysokiej, bóle ciała i głowy, uczucie wyczerpania, zaburzenia koncentracji.

Jednym z ochotników, który wziął udział w 3 fazie badań firmy Moderna, był 44-letni biolog cieszący się dobrym zdrowiem, Luke Hutchison. Po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki przez kilka dni czuł się źle, odnotował także niską gorączkę. Pogorszenie jego stanu zdrowia nastąpiło po otrzymaniu drugiej dawki specyfiku. Hutchison doświadczył gorączki powyżej 38 stopni Celsjusza, dreszczy, pulsującego bólu głowy, skrócenia oddechu oraz silnego bólu ramienia w miejscu, w którym otrzymał zastrzyk. Wszystkie objawy ustąpiły po 12 godzinach, a jego stan zdrowia wrócił do normy.

Podobne objawy występowały u innych uczestników badań firmy Moderna i Pfizer. Jeden z nich stwierdził, że efekty uboczne szczepienia były bardziej nasilone niż się spodziewał.

Pracownicy prowadzący badania nad szczepionkami w koncernie Pfizer oraz Moderna mają świadomość, że ich preparaty wywołują skutki uboczne podobne do symptomów zakażenia SARS-CoV-2. Oceniają je jednak jako łagodne, nieprzyjemne, ale nie stanowiące zagrożenia dla zdrowia.

Według profesora Guta dotychczasowe testy szczepionek na SARS-CoV-2 nie ukazują wszystkich możliwych efektów ubocznych, ponieważ badania przeprowadzono na niewielkich próbach. Dopiero masowe szczepienia mogą ujawnić więcej skutków ubocznych tego typu preparatów. Szczepionka firmy Pfizer oparta jest na nowej technologii polegającej na wprowadzeniu do organizmu fragmentu mRNA koronawirusa SARS-CoV-2 , by wywołać reakcję obronną i wytworzenie przeciwciał. Skutki tej metody oraz działania samej szczepionki ujawnią się dopiero po pewnym czasie od wprowadzenia preparatu do powszechnego użycia.

Autorstwo: JZ
Na podstawie: CNBC.com
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Szczepionka od firmy-recydywisty, wielokrotnie karanego za łapownictwo za pomoc we wprowadzeniu do obrotu ich produktów? Nie dziękuję, odstąpię premierowi moją dawkę.
https://forsal.pl/finanse/aktualnosci/artykuly/7636006,koncern-farmaceutyczny-pfizer-znow-zaplaci-kare-za-lapowki.html

Piron
Użytkownik
Piron

cytat:”Szczepionka firmy Pfizer oparta jest na nowej technologii polegającej na wprowadzeniu do organizmu fragmentu mRNA koronawirusa SARS-CoV-2 , by wywołać reakcję obronną i wytworzenie przeciwciał. Skutki tej metody oraz działania samej szczepionki ujawnią się dopiero po pewnym czasie od wprowadzenia preparatu do powszechnego użycia.”

Ci mordercy chcą bezkarnie prowadzić swoje podejrzane eksperymenty na całej ludzkości, przy okazji zarabiając na tym setki miliardów dolarów.