Edukacja, e-dukacja, duka-nie

Opublikowano: 22.07.2020 | Kategorie: Edukacja, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 860

Gubernator i komisarz do spraw edukacji na Florydzie Richard Corcoran zaapelował o wznowienie pracy szkół by zapewnić kontynuację procesu nauczania ku zadowoleniu uczniów, ich rodzin i włączenie się w rytm gospodarki. Apel ten spotkał się z protestem związku zawodowego nauczycieli, który pozwał gubernatora do sądu uważając, że jego zalecenie narazi uczniów na zakażenie COVID-19.

Wypowiadający się w imieniu związku Fedrick Ingram recytując płynnie dane o zakażonych, tysiącach cierpiących, 23 000 pozytywnych przypadków przeprowadzonych na Florydzie testów świadczy, że to dostateczne argumenty, by nie tolerować nieodpowiedzialnych decyzji władz zwierzchnich, bo ważniejsze od nauki jest zdrowie i bezpieczeństwo.

Choć federalny amerykański organ kontroli zachorowań oficjalnie potwierdził brak przypadków przeniesienia wirusa przez dziecko na osobę starszą, dziennikarka CNN powołując się na bliżej nieokreślone źródło koreańskie, podaje jakoby dzieci w przedziale 10-19 lat są źródłem przenoszenia wirusa na dorosłych. Respektując oficjalne źródło jakim jest CDC, gubernator Florydy tłumaczy zasadność przywrócenia życia szkołom. Związkowiec reprezentujący światłych nauczycieli upiera się: „Jest ryzyko, którego nie znamy. Nawet jeśli miałoby ono oznaczać stratę jednego życia, to byłoby o jedno za dużo. Poza tym, mieszkając z rodziną, babcią dzieciak naraziłby szereg innych osób”. Trudno się dziwić poniżej zawartym danym, jeśli związkowy przywódca w najmniejszym stopniu nie próbuje walczyć o zasadność pełnienia przez szkołę jej podstawowej roli.

Zamknąć wypada tak nieefektywną instytucję, skoro nawet pracując ma takie oto efekty:

– 32 miliony dorosłych Amerykanów nie potrafi czytać, ani pisać;

– około 40% to tak zwani funkcjonalni analfabeci, czyli nie potrafią korzystać z podstawowych sprawności językowych w życiu;

– oszacowano, że niski poziom wykształcenia powoduje koszt 230 miliardów USD rocznie na świadczenia medyczne wynikające z faktu, że połowa Amerykanów nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem informacji dotyczącej zdrowia;

– 75% osadzonych w więzieniach ma podstawowe wykształcenie.

Oby nasi rodzice i nauczyciele okazali się zaradniejsi i mądrzejsi.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.