Edukacja, e-dukacja, duka-nie

Opublikowano: 22.07.2020 | Kategorie: Edukacja, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 599

Gubernator i komisarz do spraw edukacji na Florydzie Richard Corcoran zaapelował o wznowienie pracy szkół by zapewnić kontynuację procesu nauczania ku zadowoleniu uczniów, ich rodzin i włączenie się w rytm gospodarki. Apel ten spotkał się z protestem związku zawodowego nauczycieli, który pozwał gubernatora do sądu uważając, że jego zalecenie narazi uczniów na zakażenie COVID-19.

Wypowiadający się w imieniu związku Fedrick Ingram recytując płynnie dane o zakażonych, tysiącach cierpiących, 23 000 pozytywnych przypadków przeprowadzonych na Florydzie testów świadczy, że to dostateczne argumenty, by nie tolerować nieodpowiedzialnych decyzji władz zwierzchnich, bo ważniejsze od nauki jest zdrowie i bezpieczeństwo.

Choć federalny amerykański organ kontroli zachorowań oficjalnie potwierdził brak przypadków przeniesienia wirusa przez dziecko na osobę starszą, dziennikarka CNN powołując się na bliżej nieokreślone źródło koreańskie, podaje jakoby dzieci w przedziale 10-19 lat są źródłem przenoszenia wirusa na dorosłych. Respektując oficjalne źródło jakim jest CDC, gubernator Florydy tłumaczy zasadność przywrócenia życia szkołom. Związkowiec reprezentujący światłych nauczycieli upiera się: „Jest ryzyko, którego nie znamy. Nawet jeśli miałoby ono oznaczać stratę jednego życia, to byłoby o jedno za dużo. Poza tym, mieszkając z rodziną, babcią dzieciak naraziłby szereg innych osób”. Trudno się dziwić poniżej zawartym danym, jeśli związkowy przywódca w najmniejszym stopniu nie próbuje walczyć o zasadność pełnienia przez szkołę jej podstawowej roli.

Zamknąć wypada tak nieefektywną instytucję, skoro nawet pracując ma takie oto efekty:

– 32 miliony dorosłych Amerykanów nie potrafi czytać, ani pisać;

– około 40% to tak zwani funkcjonalni analfabeci, czyli nie potrafią korzystać z podstawowych sprawności językowych w życiu;

– oszacowano, że niski poziom wykształcenia powoduje koszt 230 miliardów USD rocznie na świadczenia medyczne wynikające z faktu, że połowa Amerykanów nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem informacji dotyczącej zdrowia;

– 75% osadzonych w więzieniach ma podstawowe wykształcenie.

Oby nasi rodzice i nauczyciele okazali się zaradniejsi i mądrzejsi.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o