Dziwne wieści o pogodzie w Stanach Zjednoczonych

Opublikowano: 29.12.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4096

W polskojęzycznych mediach pojawiają się przebitki z zimy stulecia w Stanach Zjednocoznych, sformułowania „bomba cyklonowa” – cokolwiek by to nie znaczyło. Można odnieść wrażenie, że państwo to jest obecnie najgorszym miejscem na świecie do mieszkania i należy się trzymać od niego z daleka… Naprawdę!

Typowy polskojęzyczny obywatel, bardziej dociekliwy wpisuje w Google hasło „mrozy w USA” i pojawiają się dramatyczne artykuły z ostatnich dni! Na przykład TEN. Ale kiedy sami chcemy sprawdzić, co się dzieje na świecie, wystarczy poszukać kamer online, jak ta w Nowym Jorku (patrz TUTAJ lub player niżej).

https://www.youtube.com/watch?v=1-iS7LArMPA

Inny przykład. Stan Massachusetts, który leży bliżej granicy z Kanadą, gdzie zazwyczaj jest zimniej. Z wyszukanej kamery widać ulicę brukowaną kamieniem — a pomiędzy kamieniami nie ma ani jednego płatka śniegu. Jeśli byłyby mrozy i owe zamiecie — niczym w epoce lodowcowej — to byłoby tam tyle śniegu, że nawet gdyby pług go zgarnął, pozostałyby resztki śniegu i zaspy na poboczach. W dniu 28 grudnia 2022 roku o godzinie 10:46 niczego takiego tam nie widać.

W jednym z artykułów, z którego śnieg wręcz wysypywał się z monitora, pokazano zdjęcie pługu śnieżnego firmy Scania, których to ciężarówek nie używa się w służbach miejskich w Stanach Zjednoczonych. Jest ich tam niewiele, więc zdjęcie ilustracyjne nie pochodziło z Ameryki. Pytanie do czytelników — o co chodzi?

Autorstwo: Stanlley
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 29.12.2022 10:32

  W wielu serwisach już nie raz spotykałem niby kamery na żywo a okazywało się, że nie były na żywo ale to były nagrania pochodzące z innego okresu. Żeby to sprawdzić wystarczy włączyć na chwilę pauzę a po kilku sekundach ponownie uruchomić materiał i jeżeli jest kontunuacja z miejsca zatrzymania to oznacza, że materiał nie jest transmitowany na żywo, bo gdyby tak było to byłby wyraźny przeskok. Kilka dni temu np. na stronie windy_com faktycznie były w niektórych stanach siarczyste mrozy, ale już po 2-3 dniach w miejscach gdzie było -15C było +10-15C! Anomalie to mało powiedziane!

 2. Stanlley 29.12.2022 12:04

  @Szwęda – z tym zatrzymaniem na chwilę to nie do końca działa bo nagranie się cacheuje – na kilkanaście minut to pewnie coś to da. Hmmm anomalia pogodowa w niektórych miejscach i to na 3-4 dni… może to próba generalna przed większym przedsięwzięciem ;p no dobra… nie będę dalej żartował bo jeszcze okaże się że to nie żart…

 3. Admin WM 29.12.2022 14:09

  Tutaj kamery z monitoringu w USA. W niektórych stanach widać śnieg, np. w Kalifornii:
  https://www.skylinewebcams.com/pl/webcam/united-states.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.